Trwa ładowanie...

Warszawa straci unijną dotację na metro?

Warszawa może stracić część z prawie trzech miliardów złotych unijnej dotacji na budowę drugiej linii metra - alarmuje "Życie Warszawy". Wszystko ze względu na protesty i skargi, które opóźniają rozpoczęcie prac.

Warszawa straci unijną dotację na metro?Źródło: WP.PL, fot: Kamil Jakubczak
dfcnsqs
dfcnsqs

Jedną z takich skarg - na werdykt Krajowej Izby Odwoławczej - złożyła do sądu firma Mostostal Warszawa - pisze gazeta.

Zarzuca ona zwycięskiemu w przetargu na drugą linię metra konsorcjum, wpłacenie wadium nie tam, gdzie trzeba oraz rażąco niską cenę kontraktu. Poza tym Mostostal zwraca uwagę, że wybrane w przetargu przedsiębiorstwo nie ma doświadczenia w budowie podziemnej kolejki w Warszawie.

Urząd miasta uważa odpiera zarzuty. _ Sprawie przyglądały się komisja przetargowa, Urząd Zamówień Publicznych i Krajowa Izba Odwoławcza. Nikt nie znalazł błędów _ - powiedział w rozmowie z "Życiem Warszawy" rzecznik Ratusza Tomasz Andryszczyk.

_ Miasto nie chce jednak podpisać umowy ze zwycięskim konsorcjum, zanim nie zapadnie werdykt. "Najwcześniej można go się spodziewać na początku września _ - poinformowała gazetę rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko.

Władze stolicy obawiają się czarnego scenariusza. Warszawa może stracić część dotacji unijnych, bo całą sumę musi wykorzystać do końca 2013 roku. _ Zrobimy wszystko, żeby wykorzystać wszystkie środki _ - zapewnia jednak w rozmowie z "Życiem Warszawy" Andryszczyk.

dfcnsqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfcnsqs