Trwa ładowanie...

Warszawscy radni ustalili opłaty za wywóz śmieci. Od stycznia wchodzą nowe stawki

Warszawscy radni zdecydowali o kształcie opłat za wywóz śmieci, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała poprzednie rozwiązania uchwalone w listopadzie przez radnych Warszawy. Uchwała wchodzi w życie 14 dni od momentu ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa.

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą stawkę za wywóz śmieci Radni przyjęli uchwałę dotyczącą stawkę za wywóz śmieci Źródło: Adobe Stock, fot: ©Tomasz Warszewski - stock.adobe.com
d2ix2op
d2ix2op

Warszawscy radni zagłosowali za nową metodą opłat za śmieci. Za było 37 radnych, 17 głosujących było przeciw, a 2 radnych wstrzymało się od głosu. Od 1 stycznia mieszkańcy Warszawy będą płacić za wywóz nieczystości w zależności od wielkości gospodarstwa domowego.

Cennik z wywóz śmieci zależny od rodzaju gospodarstwa

Według nowej uchwały warszawiacy mieszkający w mieszkaniach zapłacą 85 złotych za wywóz nieczystości, a za dom jednorodzinny 107 złotych. Uchwała wejdzie w życie 14 dni od momentu ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa.

Zaręczyny wiceministrów. Minister finansów komentuje

d2ix2op

RIO zakwestionowała wcześniejszą uchwałę

Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała uchwałę Rady Warszawy z dnia 18 listopada o nowym systemie naliczania opłat za śmieci. Według niej warszawiacy mieli płacić za wywóz śmieci w zależności od metrażu mieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ix2op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ix2op