Trwa ładowanie...
d2vlkrf
15-02-2017 10:03

Wartość eksportu Synektik wzrosła o 60% r/r w 2016 r.

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - Przychody segmentu produkcji radiofarmaceutyków Synektik wyniosły w 2016 r. wg danych przed audytem 15 mln zł i były o 24% wyższe niż rok wcześniej (w samym IV kwartale było to 4,4 mln zł i 39% wzrostu), poinformowała spółka, Wyraźnie zwiększyła się sprzedaż eksportowa, która w 2016 r. przekroczyła 1,1 mln zł i była o 60% wyższa niż w 2015 r., podano również.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Zgodnie z naszymi zapowiedziami, sprzedaż generujących wysokie marże radiofarmaceutyków rośnie i stanowi coraz większy udział w strukturze przychodów firmy. Rośnie zarówno sprzedaż krajowa, jak i zagraniczna. Eksport odpowiadał w 2016 r. już za niemal 8% przychodów segmentu. W roku 2017 spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży naszych produktów" - powiedział prezes Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Na poziomie całej Grupy Synektik wypracował w 2016 r. 49,4 mln zł przychodów wobec 83,6 mln zł rok wcześniej, podano również.

"W 2015 r. zrealizowaliśmy bardzo duży, wart ponad 21 mln zł pojedynczy kontrakt. Jednocześnie w całym 2016 r. obserwowaliśmy istotne spowolnienie w wydatkowaniu środków unijnych, czego skutkiem było zmniejszenie liczby ogłaszanych przez szpitale przetargów. Wpłynęło to negatywnie na wyniki segmentu dystrybucji sprzętu medycznego. Mimo tego na poziomie grupy udało nam się wypracować znacznie lepsze wyniki oraz znacząco poprawić marże" - dodał Kozanecki.

Synektik informowała pod koniec stycznia br., że skupi się na obecnych rynkach eksportu radiofarmaceutyków i chce podwoić udział eksportu w tej części sprzedaży do ponad 10% w kolejnych latach. Spółka zakłada w przyszłości wejście także na rynki państw bałtyckich.

d2vlkrf

Grupa Synektik jest dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf