Trwa ładowanie...
d10airs
24-11-2016 14:55

Wartość polskiego rynku usług hostingowych sięga niemal 406 mln USD

Warszawa, 24.11.2016 (ISBnews) - Wartość polskiego rynku usług hostingowych (utrzymywania stron internetowych) sięga niemal 406 mln USD, wynika z raportu ?Global Web Hosting Market Share 2016".

d10airs

"Polska z wynikiem 1,03% w skali świata, odpowiadającym za wartość 405,82 mln USD, zajmuje trzynastą pozycję, plasując się m.in. przed Australią (0,8%) Brazylią (0,32%) czy Indiami, które odpowiadają za niecałe 0,2% globalnego rynku. W klasyfikacji europejskiej, Polsce udało się z kolei wyprzedzić państwa takie, jak Hiszpania (0,97%), Szwajcaria (0,75%), Szwecja (0,59%), Irlandia (0,57%) czy Belgia (0,16%)" - czytamy w komunikacie.

W efekcie Polska zajmuje już 8. miejsce w Europie pod względem udziału w rynku hostingu, zaznaczono.
"Dość wysoka pozycja Polski w rankingu Hostadvice wynika z kilku przyczyn. Po pierwsze, jesteśmy tańsi niż zachodni operatorzy i to znacząco, po drugie bardziej innowacyjni. Oferujemy usługi, których firmy hostingowe w Europie jeszcze nie świadczą. Przykładem może być elastyczny web hosting, który pozwala na rozliczanie się w zależności od rzeczywistego ruchu na stronie a nie sztywnego abonamentu. Ten powoduje np., że strony WWW działają wolno w momencie internetowego szczytu lub są nawet automatycznie wyłączane. Usługi przyciągają klientów zza granicy, a hosting nie zna ograniczeń terytorialnych" - powiedział Rafał Kuśmider z dhosting.pl, cytowany w komunikacie.

Wskazuje, że mamy w tej chwili 2,7 mln domen z końcówką pl. "Biorąc pod uwagę liczbę działających firm i fakt, że zwykle rezerwuje się co najmniej dwa adresy, to potencjał na rynku nadal jest duży. Obecność w cyberprzestrzeni nie jest koniecznością wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Klienci coraz częściej podejmują decyzje zakupowe w oparciu o informacje w sieci. Kogo tam nie ma, ten nie istnieje" - dodał Kuśmider.

W Polsce, zdaniem ekspertów Audytela, hosting odpowiada już za około 40% całego rynku usług chmurowych.

d10airs

Największy udział w światowym rynku usług web hostingu mają Stany Zjednoczone, z wynikiem 40,19%. Aż 7 z 10 firm o największej liczbie utrzymywanych stron WWW, pochodzi z tego kraju. Na drugim miejscu uplasowały się Niemcy, które odpowiadają za 19,13% globalnego rynku usług hostingowych, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło Chinom, których udział wyniósł 7,34%. Według danych portalu statista.com, globalny rynek usług hostingowych do końca bieżącego roku osiągnie wartość niemal 39,4 mld USD, zaś w ciągu najbliższych trzech lat ma wzrosnąć do ponad 65 mld USD, podsumowano w informacji.

(ISBnews)

d10airs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10airs