Trwa ładowanie...
d1q6moq
rafał dutkiewicz
16-09-2011 13:10

We Wrocławiu powstanie kolejka linowa łącząca dwa brzegi Odry

Kolejka linowa nad Odrą, łącząca kampus główny Politechniki Wrocławskiej z nowopowstającym kompleksem edukacyjno-badawczym Geocentrum, powstanie w stolicy Dolnego Śląska. Na trasie o długości ok. 500 metrów wagoniki będą mogły przewieźć 370 osób w ciągu godziny.

d1q6moq
d1q6moq

Kolejka linowa nad Odrą, łącząca kampus główny Politechniki Wrocławskiej z nowo powstającym kompleksem edukacyjno-badawczym Geocentrum, powstanie w stolicy Dolnego Śląska. Na trasie o długości ok. 500 metrów wagoniki będą mogły przewieźć 370 osób w ciągu godziny.

Pierwsi pasażerowie - studenci, mieszkańcy Wrocławia oraz turyści - będą mogli skorzystać z kolejki w połowie przyszłego roku. Jej budowa jest wspólnym przedsięwzięciem Politechniki Wrocławskiej i władz miasta. Obie strony w piątek podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że miasto od dawna poszukiwało lokalizacji dla budowy takiej kolejki, która oprócz funkcji komunikacyjnych ma być również atrakcją turystyczną.

Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski poinformował, że gotowy jest już plan funkcjonalno-użytkowy inwestycji. - Szacowany koszt realizacji inwestycji to około 8 mln zł. Politechnika i miasto podzielą się kosztami po połowie - powiedział rektor.

d1q6moq

Kolejka połączy dwa brzegi Odry. Stacje powstaną na Wybrzeżu Wyspiańskiego, gdzie znajduje się kampus główny Politechniki Wrocławskiej, oraz przy ul. Na Grobli, gdzie budowany jest kompleks edukacyjno-badawczy Geocentrum.

Podróż półkilometrową trasą kolejki będzie trwała 2,5 minuty. Na trasie będą kursować dwa wagoniki, które pomieszczą jednorazowo 15 osób. W ciągu godziny kolejka będzie mogła przewieźć 370 osób.

Mieszkańcy Wrocławia i turyści będą mogli korzystać z kolejki posługując się biletami komunikacji miejskiej, a studenci Politechniki Wrocławskiej - najprawdopodobniej za darmo.

d1q6moq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q6moq