Trwa ładowanie...
da3kjuf

We wrześniu aktywność przedsiębiorstw nadal spada - IRG SGH

3.10.Warszawa (PAP) - We wrześniu ogólny wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym po raz kolejny zmniejszył swoją wartość, a przedsiębiorcy przewidują dalsze pogarszanie się...
Share
da3kjuf

3.10.Warszawa (PAP) - We wrześniu ogólny wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym po raz kolejny zmniejszył swoją wartość, a przedsiębiorcy przewidują dalsze pogarszanie się kondycji gospodarki - podaje Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.

"Wskaźnik koniunktury zmniejszył swoją wartość o 1 punkt i wynosi plus 3,5 punktu. Jest to wartość o 14 punktów niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" - napisano w komentarzu.

"W gorszej kondycji jest sektor prywatny. Wartość wskaźnika w tym sektorze zmniejszyła się o 2 punkty w skali miesiąca i wynosi plus 0,2 punktu. Sektor publiczny ciągle jeszcze odczuwa skutki sezonowej poprawy koniunktury. Wartość wskaźnika koniunktury w sektorze publicznym zwiększyła się o 5 punktów w skali miesiąca i wynosi plus 15,8 punktu" - dodają autorzy badań.

da3kjuf

Wartości wskaźników koniunktury są w obu przypadkach niższe od wartości z września 2007 roku.

Jak podaje IRG SGH utrzymuje się duże zróżnicowanie koniunktury zarówno w układzie gałęziowym jak i w przekroju regionalnym.

"Przedsiębiorstwa negatywnie oceniają kondycję gospodarki polskiej i przewidują dalsze jej pogarszanie w najbliższych miesiącach" - napisano.

Utrzymują się rozbieżności między opiniami firm prywatnych i publicznych.

"Firmy prywatne informują o niewielkim wzroście produkcji i portfela zamówień. Może prowadzić to do poprawy koniunktury w tym sektorze w najbliższych miesiącach. Natomiast w firmach publicznych produkcja znacząco spadła. Zaczynają także odczuwać skutki spowolnienia aktywności gospodarczej" - podaje instytut. (PAP)

bg/ asa/

da3kjuf

Podziel się opinią

Share
da3kjuf
da3kjuf