Trwa ładowanie...
d479ydl

We wtorek złoty stabilny w stosunku do zagranicznych walut

We wtorek złoty był stabilny w stosunku do zagranicznych walut; poprawiają się nastroje inwestorów zagranicznych wobec polskiej waluty - ocenił główny analityk walutowy Domu Maklerskiego BOŚ Marek Rogalski.

Share
d479ydl

Ok. godz. 16.50 we wtorek za euro trzeba było zapłacić 4,24 zł, za dolara 3,87 zł, a za franka szwajcarskiego 3,91 zł.

Główny analityk walutowy Domu Maklerskiego BOŚ Marek Rogalski powiedział PAP, że sytuacja jest stabilna, jeśli chodzi o notowania euro do złotego.

Zwrócił uwagę na spadki na parze dolar-złoty. "Dolar na świecie jest dzisiaj słabszy" - zaznaczył.

d479ydl

Według Rogalskiego poprawiają się nastroje inwestorów zagranicznych wobec polskiej waluty. "W związku z tym, że za chwilę mamy święta, ta aktywność rynku będzie wygasała i ruchy na rynku walutowym mogą być przypadkowe. Rynek wróci do aktywności po 4 stycznia 2016 r." - podkreślił.

Analityk Konrad Ryczko ocenił z kolei, że "wtorkowa sesja na rynku walutowym przyniosła +kosmetyczny+ wzrost wyceny złotego wobec zagranicznych dewiz". "Ruch ten traktować należy jako wyhamowanie ostatniego trendu aprecjacyjnego na złotym, który pozwolił odrobić grudniowe spadki na wycenie" - podkreślił.

"W szerszym ujęciu rynek powoli przechodzi w stan ograniczonej płynności, co czasami przynosi lokalne podbicia zmienności. Nastroje wokół złotego i innych walut EM (rynków wschodzących - PAP) pozostają relatywnie dobre po tym jak FED dokonał +gołębiej podwyżki+ stóp. Dodatkowo wydaje się, iż ryzyko polityczne wokół Polski zostało obecnie ograniczone, po tym jak Ministerstwo Finansów zaprezentowało projekt budżetu na przyszły rok, a prawdopodobna nowa Rada Polityki Pieniężnej może być mniej +gołębia+ niż oczekiwano" - podkreślił Ryczko.

d479ydl

Podziel się opinią

Share
d479ydl
d479ydl