Trwa ładowanie...
d36opiv

Według Frattiniego Kadafi mógł zostać ranny; rząd libijski dementuje

13.05. Rzym (PAP/Reuters) - Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini uznał za "wiarygodną" informację o tym, że przywódca Libii Muammar Kadafi mógł zostać ranny w czasie...

Share
d36opiv

13.05. Rzym (PAP/Reuters) - Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini uznał za "wiarygodną" informację o tym, że przywódca Libii Muammar Kadafi mógł zostać ranny w czasie operacji NATO. Szef dyplomacji przyznał, że nie wiadomo, gdzie Kadafi przebywa. Rzecznik libijskich władz natychmiast zdementował te doniesienia.

"Nie mamy żadnej informacji na temat aktualnego losu Kadafiego. Składam się ku uznaniu za wiarygodną wypowiedź wikariusza apostolskiego Trypolisu, biskupa Giovanniego Martinellego, który powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że Kadafi jest poza stolicą i że prawdopodobnie jest ranny" - oświadczył Frattini w Sienie we Włoszech.

Natychmiast na słowa te zareagował rzecznik libijskich władz, który zdementował doniesienia o tym, jakoby Muammar Kadafi został ranny.

"To bzdura. Nasz przywódca jest pełen energii. Kieruje krajem dzień po dniu. W ogóle nie ucierpiał" - powiedział Mussa Ibrahim.

d36opiv

Po 9 dniach nieobecności Kadafiego, która dla zachodniej prasy i dyplomatów w libijskiej stolicy stała się tematem spekulacji i różnych domysłów, libijska telewizja państwowa pokazała w środę nagranie z jego udziałem, między innymi w hotelu w Trypolisie. Włoska prasa podkreśla w piątek, że nie jest jednak jasne, kiedy nagranie to zostało dokonane. Nie wyklucza się, że wyemitowano materiał filmowy z kwietnia. (PAP)

sw/ ro/ asa/

d36opiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36opiv
d36opiv