Trwa ładowanie...
d32tzxj

Weekend utrudnień w kilkunastu bankach. Lepiej mieć gotówkę

Na klientów wielu banków czekają w ten weekend spore utrudnienia. Mogą być problemy z dostępem do bankomatów czy płatnościami kartami. Do tego nie działająca bankowość mobilna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spore problemy w wielu bankach w nadchodzący weekend
Spore problemy w wielu bankach w nadchodzący weekend (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d32tzxj

Kilkanaście banków wydało komunikaty ostrzegające klientów przed utrudnieniami, które będą ich czekały w najbliższy weekend. Ważne przelewy lepiej zrobić jeszcze przed północą, a na sobotę i niedzielę warto mieć przy sobie więcej gotówki.

Czytaj też: Zniżka na paliwo dla dużych rodzin. Nawet seniorzy tankują taniej

Dwudniowe utrudnienia czekają na klientów banku Santander. Problemy zaczną się w sobotę o godz. 22.30. Nie będzie można korzystać z przelewów natychmiastowych, płacić Przelewem24 i korzystać z BLIKA. Półtorej godziny później, czyli już od północy w niedzielę 12 maja Santander zablokuje ponadto aplikację mobilną i bankowość internetową.

d32tzxj

"Podczas przerwy będzie można płacić kartami, ale i tak na wszelki wypadek warto mieć przy sobie awaryjną gotówkę. Jeśli masz do wysłania jakiś pilny przelew lub jakąkolwiek inną czynność w bankowości internetowej lub mobilnej, zrób to przed zaplanowaną przerwą. Przepraszamy za utrudnienia" - napisał bank w komunikacie i zapewnia, że wszystko wróci do normy w niedzielę o godz. 10.00.

Z kolei mBank na noc z soboty na niedzielę zaplanował prace modernizacyjne. Te będą miały wpływ na działanie mLinii, od godz. 21.00 do godz. 9.00 na mLinię będzie się można dodzownić, ale informacyjnie. Nie będzie można wykonwyać żadnych operacji.

"W tym czasie również nie połączysz z kontem aplikacji mobilnej" - dodaje bank w komunikacie. mBank ostrzega ponadto, że w najbliższych dniach prace administracyjne przeprowadzi też sieć Euronet. W sobotę i poniedziałek od godz. 3.00 do godz. 3.30 zablokowana będzie możliwość zarówno wypłaty, jak i wpłaty pieniędzy z bankomatów tej sieci.

Sobota z utrudnieniami czeka również klientów banku Pekao. 11 maja od godz. 7.00 do godz. 20.00 będą prowadzone prace serwisowe, te z kolei mogą spowodować problemy z dostępem do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

d32tzxj

"Dodatkowo 11 maja w godzinach 7.00-7.20 nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24 (w tym aplikacji PeoPay)" - dodano w komunikacie banku.

Obejrzyj: Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci

Idąc dalej, utrudnienia również w ING Banku Śląskim. Z soboty na niedzielę - w godz. 00.00-6.00 - prowadzona będzie modernizacja. Będą problemy z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów.

d32tzxj

Do tego trudności z dostępem do systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING.

Co więcej, bank poinformował, że w tym czasie mogą być problemy z płatnościami kartami. Nie będzie też możliwości nadawania czy zmiany numeru PIN oraz wykonywania przelewów w Moim ING.

"W sobotę o godzinie 14.00 wyłączymy możliwość wykonywania operacji księgowych w trybie online. Przelewy wewnętrzne (czyli między rachunkami w ING Banku Śląskim), które przyjmiemy do realizacji po godzinie 14, zrealizujemy tego samego dnia, natomiast zostaną zaksięgowane w poniedziałek 13 maja. Przelewy zewnętrzne, które przyjmiemy do realizacji po godz. 14:00, zrealizujemy w poniedziałek 13 maja" - napisano w komunikacie.

Bank również przestrzega, że ważne przelewy lepiej wykonać wcześniej oraz wcześniej wypłacić gotówkę, jeśli planuje się wydatki.

d32tzxj

Credit Agricole informuje klientów, że w nocy z piątku na sobotę od godz. 0.30 do godz. 2.30 mogą występować przejściowe utrudnienia w korzystaniu z Serwisu Mobilnego CA24.

Za to Nest Bank napisał w komunikacie, że z piątku na sobotę w godzinach od 23.30 do 5.00 będą prowadzone prace serwisowe. Niedostępna będzie bankowość internetowa, nie działała będzie też aplikacja mobilna.

Modernizacja systemu czeka też BNP Paribas. Klienci nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej w piątek od godz 23.00 do północy.

Getin Noble Bank w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23.35-5.55 wyłączy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. W związku z pracami konserwacyjnymi.

d32tzxj

W Idea Banku w nocy z piątku na sobotę od godz. 22.00 do godz. 6.00 kliencie nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej Idea Cloud. To samo tyczy się Lion's Banku.

Osatatni na liście Toyota Bank poinfromował klientów w komunikacie, że w niedzielę od godz. 7.00 do godz. 20.00 prowadzone będą prace techniczne.

"W godzinach 7.00-8.00 mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych, natomiast w godzinach 8.00-20.00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usługi tak zwanych szybkich płatności" - napisano w komunikacie.

Czytaj także: PKO BP. Kanapa Kibica na meczach Lotto Ekstraklasy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32tzxj

Podziel się opinią

Share
d32tzxj
d32tzxj