Trwa ładowanie...
d2wj15s

Węglokoks złożył do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia 4 kopalń Kompanii Węglowej

Warszawa, 26.02.2015 (ISBnews) - Węglokoks Rybnicki Okręg Wydobywczy (Węglokoks ROW) złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia części mienia Kompanii Węglowej, podał Urząd.

Share
d2wj15s

"Nabywane mienie obejmuje zorganizowane części przedsiębiorstwa Kompanii Węglowej w postaci zakładów górniczych: KWK Chwałowice w Rybniku, KWK Jankowice w Rybniku, KWK Marcel w Rybniku oraz KWK Rydułtowy-Anna w Rybniku" - czytamy w informacji.

Wniosek wpłynął 24 lutego, sprawa jest w toku, podano również.

Węglokoks ROW wchodzi w skład grupy kapitałowej Węglokoks, jednego z czołowych europejskich dostawców węgla, funkcjonującego na międzynarodowych rynkach od 1951 r., podano.

d2wj15s

"Zakłady górnicze KWK Chwałowice w Rybniku, KWK Jankowice w Rybniku, KWK Marcel w Rybniku oraz KWK Rydułtowy-Anna w Rybniku zajmują się produkcją węgla energetycznego, wykorzystywanego głównie przez elektrownie i elektrociepłownie do produkcji energii elektrycznej i cieplnej" - napisano także w materiale.

Na początku lutego Kompania Węglowa oraz Węglokoks ROW podpisały przedwstępną warunkową umowę sprzedaży tzw. czterech zorganizowanych części przedsiębiorstwa Kompanii Węglowej, wśród których znalazły się KWK Rydułtowy-Anna, KWK Marcel, KWK Jankowice oraz KWK Chwałowice.

Podpisanie umowy jest etapem realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa. Wcześniej rząd zdecydował, że powstanie tzw. Nowa Kompania Węglowa, w skład której wejdzie 16 spółek. Jej tworzenie zakończy się do 30 września 2015 r.

(ISBnews)

d2wj15s

Podziel się opinią

Share
d2wj15s
d2wj15s