Trwa ładowanie...
d1qjvwl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
węgry

Węgry to kraj miodem płynący. Dosłownie

Okazuje się, że Węgry to kraj miodem płynący. Dosłownie. W tym roku zbiory miodu wyniosą 20 tys. ton - pisze węgierski dziennik "Napi Gazdasag".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Węgry to kraj miodem płynący. Dosłownie
(WP.PL, Fot: Pixabay.com/Domena publiczna)
d1qjvwl

W tym roku zbiory miodu wyniosą 20 tysięcy ton - pisze węgierski dziennik "Napi Gazdasag". To o tysiąc ton więcej niż w 2014 roku.

Być może zbiory będą jeszcze wyższe, bo jak podkreśla Laszlo Meszaros, który jest prezesem międzynarodowej organizacji zrzeszającej pszczelarzy OMME, szacunki tegorocznej produkcji miodu przeprowadzono na podstawie zbiorów w 10 proc. pasiek na Węgrzech.

Aby wytworzyć 1 kg miodu, pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy na kwiatach lub liściach. Jedna pszczoła w ciągu całego swojego życia produkuje mniej więcej jedną łyżeczkę miodu.

d1qjvwl

Węgry są znaczącym eksporterem miodu i za granicę wysyłają trzy czwarte produkcji tego słodkiego produktu spożywczego.

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl