Trwa ładowanie...
dapwbnx
14-03-2017 13:42

Whirlpool połączy centra usług wspólnych z regionu EMEA w jedno wspólne w Łodzi

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Whirlpool Corporation zdecydował o połączeniu wszystkich centrów usług wspólnych (SSC) z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w jedno wspólne centrum, które będzie mieścić się w Polsce - w Łodzi. Nowe centrum ma zatrudnić ponad 200 nowych pracowników, podał Whirlpool.

dapwbnx

Decyzja o konsolidacji operacji księgowych i finansowych z regionu EMEA w Łodzi została podjęta po szczegółowej analizie operacji finansowych w tym regionie, zaś jej celem jest standaryzacja i zapewnienie stabilności procesów realizowanych w Centrach Usług Wspólnych EMEA, co ma poprawić ich sprawność i efektywność.

"Nowe Centrum Usług Wspólnych zapewni ponad 200 stanowisk pracy. Obecnie zatrudnieni pracownicy z Łodzi (ok. 80 osób) zostaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy przeniesieni do nowego miejsca pracy w centrum miasta" - czytamy w komunikacie.

Łódzkie centrum będzie zarządzało nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Obecnie trwa proces rekrutacji, prowadzony przy udziale Adecco Group.

"Jestem przekonany, że skupienie naszych dotychczasowych lokalizacji w jednym centrum usług wspólnych zwiększy naszą efektywność i skuteczność, co w ostateczności prowadzi do umacniania naszej pozycji lidera" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Whirlpool EMEA Marco Fossataro, cytowany w komunikacie.

dapwbnx

Do końca 2017 r. Whirlpool zamierza przyjąć ponad 130 osób. Pracownicy zatrudnieni w najbliższych miesiącach przejdą szkolenie za granicą. Dzięki temu sami staną się coachami i będą mogli szkolić pozostałe nowo zatrudnione osoby w Łodzi.

Whirlpool podkreślił, że Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju procedur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool EMEA stanowi dobrą, strategiczną lokalizację dla centrum usług wspólnych.

Whirlpool Corporation to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation.

(ISBnews)

dapwbnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dapwbnx