Trwa ładowanie...

Wiedeńskie lotnisko nie dla SkyEurope

Wiedeński port lotniczy odmówił od północy obsługiwania samolotów taniej grupy lotnicznej SkyEurope ze względu na problemy finansowe tych linii. Kierownictwo spółki zdecydowało się na rozwiązania tymczasowe.

Wiedeńskie lotnisko nie dla SkyEuropeŹródło: Jupiterimages
d4i7fw0
d4i7fw0

Austriacki port lotniczy odmówił obsługi mimo zapewnień SkyEurope, że do północy spłaci swoje długi. Aby nie stracić pasażerów spółka wprowadziła tymczasowe rozwiązanie.

Odprawy będą odbywały się na lotnisku Schwechat pod Wiedniem, a potem pasażerowie będą przewożeni 60 kilometrów autobusami na lotnisko w Bratysławie. W ten sposób spółka zamierza na razie odprawiać pasażerów lecących do Splitu, Amsterdamu, Bukaresztu, Zadaru i Nicei.

Odmowa obsługi samolotów SkyEurope nie jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem. W czerwcu władze lotniska w Bukareszcie zablokowały samoloty spółki ze względu na jej niewypłacalność, kilka dni wcześniej samolot spólki został zatrzymany w Paryżu. Na Słowacji spółka uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli i otrzymała w lipcu nowego inwestora.

Sky Europe to tanie linie lotniczne z siedzibą w Bratysławie założone w 2001 roku. Główna baza linii znajduje się na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie, pozostałe - w Budapeszcie, Pradze i Wiedniu. Linie obsługują 44 trasy do 30 portów docelowych. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach.

d4i7fw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i7fw0