Trwa ładowanie...
d8d1qu3

Wiek emerytalny kobiet i mężczyzn będzie równy

Polska musi zrównać wiek emerytalny kobiet i
mężczyzn - zapowiada "Gazeta Prawna".

d8d1qu3
d8d1qu3

Obowiązująca od środy Dyrektywa 2006/54/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 5 lipca 2006 r. w sprawie wprowadzenia w życie zasady równości szans oraz równego traktowania kobiet i mężczyzn w dziedzinie zatrudnienia i pracy daje nam na wprowadzenie takich regulacji dwa lata - do 15 sierpnia 2008 r.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapowiada tymczasem, że w planie pracy resortu w tym roku na pewno nie znajdą się prace nad takimi przepisami. Bardzo możliwe, że resort nie zajmie się tym także w 2007 roku.

_ Zamierzamy jednak w przyszłym roku prowadzić akcje informacyjne dla kobiet, by dłużej pozostawały aktywne zawodowo i później przechodziły na emeryturę _- powiedział "Gazecie Prawnej" wiceminister pracy Bogdan Socha.

Polska może przyjąć inne rozwiązanie i zamiast wydłużać wiek emerytalny kobiet skrócić wiek przechodzenia na emeryturę mężczyzn. Jednak, zważywszy na postępujące zjawisko starzenia się społeczeństwa, konieczne będzie podnoszenie wieku emerytalnego obu płci, tak aby systemowi ubezpieczeń społecznych nie groziła niewypłacalność. (PAP)

d8d1qu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8d1qu3