Trwa ładowanie...

Wielkanocne zakupy. Szukamy najtańszych produktów

Mamy dobrą wiadomość. Produkty niezbędne na świątecznym stole tanieją. Przy okazji Koszyka WP.PL sprawdziliśmy także ceny produktów, które pojawią się na wielkanocnym stole.

Share
Wielkanocne zakupy. Szukamy najtańszych produktówŹródło: Fotolia, fot: Robert Kneschke
d33k88w

Dużo mniej zapłacimy za produkty niezbędne do pieczenia ciast. Cukier jest tańszy o 1,20 zł w porównaniu z poprzednią Wielkanocą. Za jajka zapłacimy o 80 groszy mniej. Mąka także jest znacznie tańsza.

Na świątecznym obiedzie z pewnością nie zabraknie pieczeni. Jeśli planujecie ją przyrządzić ze schabu, to najtańszy jest w Auchan. Tylko 14,98 zł za kilogram. Bardzo tanio jest także w delikatesach Piotrze i Pawle oraz w Almie.

d33k88w

Cena mąki Szymanowskiej w większości jest podobna. Na plus znów wyróżnia się francuska sieć. Jeśli szukamy innych marek warto udać się do Kauflandu. Za kilogram mąki tortowej zapłacimy tu 0,98 zł. Cukier w cenie poniżej 2 zł (a jeszcze niedawno cieszyliśmy się, jak był za mniej niż 4 zł…) znajdziemy w kilku sklepach. Najtaniej jest w Auchan i Tesco. Dalej są: Netto, Biedronka, Lidla i Polomarket.

Fantastyczną cenę na olej Kujawski ma Intermarche - 4,79 zł za litr. To tyle, ile zapłacimy za najtańsze produkty własne dyskontów.

Na świątecznym stole zapewne zagości także żurek. Sprawdziliśmy ceny tego produkowanego przez Krakusa. W wielu sklepach znajdziemy promocyjne powiększone opakowanie. Najniższą cenę znaleźliśmy w Realu - 3,99 zł za 1,5 litra.

Nie ma bardziej wielkanocnego produktu niż jaja. W każdym domu pójdzie ich pewnie kilkadziesiąt sztuk. Sprawdziliśmy, gdzie znajdziemy najtańsze. Niezależnie od wielkości opakowania. I tu zaskoczenie. Czasem, np. tak, jak w Piotrze i Pawle, bardziej opłaca się kupić mniejsze opakowanie.

d33k88w

Jeśli chodzi o ceny, absolutnie najniższą mają jaja w Carrefour Markecie. Za 10 sztuk w rozmiarze M zapłacimy 1,99 zł.

A co z wielkanocnym zajączkiem? Ten czekoladowy smakołyk także jest świątecznym hitem. Najtańszego kupimy w Auchan. Za 60 gramowego zwierzaka zapłacimy 0,78 zł. Podobny "model" w innych sklepach dostępny jest za mniej niż złotówkę. Jednak tego zakupu nie polecamy. Trudno produkt ten nazwać zającem z czekolady (więcej wkrótce).

Uważać na jakość trzeba także w przypadku białej kiełbasy. W niektórych produktach prawie nie ma mięsa! Ceny i skład są bardzo różne. Najmniej za parzoną i surową kiełbasę zapłacimy w E.Leclerc (ale uwaga parzona ma tylko 30 proc. mięsa wieprzowego). Dobrą ofertę ma Auchan. Za 9,99 zł otrzymamy produkt z 84 proc. mięsa wieprzowego. To i tak bardzo dobry wynik (O tym, co zawiera biała kiełbasa przeczytasz w materiale:Na wielkanocnym stole łój i woda zamiast białej kiełbasyNa wielkanocnym stole łój i woda zamiast białej kiełbasy).

[

(fot. Kliknij, by powiększyć) ]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/33063/koszyk_wielk_d_popr2a.jpeg )

*Raport przygotował: Jan Kaliński Współpraca: Sebastian Ogórek *

d33k88w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k88w
d33k88w