Trwa ładowanie...
d14edvj

WIG20 ugrzązł w wąskim zakresie wahań, dane makro mogą pomóc indeksom

Warszawa, 25.11.2014 (ISBnews/ City Index) - Listopad rozpoczął się dla polskich akcji niekorzystnie i nawet próby podniesienia indeksu WIG20 z kolan przynoszą mierne rezultaty. Z jednej strony sprzedającym nie udało się pokonać ważnych wsparć między 2390 - 2380 pkt., ale z drugiej strony kupujący nie dali rady osiągnąć wyższych poziomów niż 2435 - 2440 pkt. 

Share
d14edvj

?Z punktu widzenia analizy technicznej na wykresie tworzy się lekko wzrostowy kanał, w którym cena oscyluje między tymi wsparciami i oporami. Wczoraj dopiero koniec sesji przyniósł pozytywne informacje w formie utrzymania cen powyżej 2400 pkt. Niestety sytuacja na dziennym wykresie świecowym przedstawia się dość pesymistycznie. W mojej ocenie, jeśli dolne ograniczenie przy pułapie 2400 pkt. wytrzyma napór sprzedających, to WIG20 znów może znaleźć się w okolicach górnego ograniczenia zakresu wahań. Niestety tego typu lokalny trend boczny może być kontynuowany, jeśli sytuacja ekonomiczna nie poprawi się lub inwestorzy nie otrzymają jasnego sygnału, że nadal panuje popyt na ryzykowne aktywa" - uważa Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

W kalendarzu ekonomicznym informacje dotyczące kondycji polskiej gospodarki pojawią się już dziś, w formie sprzedaży detalicznej, a w piątek poznamy ostateczny odczyt PKB za trzeci kwartał br. O ile dane nie stworzą dużych niespodzianek, to ewentualne odbicie WIG20 w górę nie jest zagrożone.

Pamiętajmy jednak, że pod koniec tygodnia giełdy w Stanach Zjednoczonych będą zamknięte, a aktywność inwestorów w czasie całego tygodnia może być niewielka.

(ISBnews/ City Index)

d14edvj

Podziel się opinią

Share
d14edvj
d14edvj