Trwa ładowanie...
d326ajm

Wikana liczy na możliwość pozyskiwania kredytów inwestycyjnych jeszcze 2015 r.

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Wikana rozmawia z bankami i chce mieć możliwość pozyskiwania kredytów inwestycyjnych jeszcze w tym roku, poinformował prezes Robert Pydzik.

Share
d326ajm

"Systematycznie spłacamy nasze zobowiązania Zdajemy sobie sprawę z tego, że terminowe regulowanie zobowiązań, jak również właściwa komunikacja z rynkiem umożliwi na to, żeby grupa stała się bankowalna - liczymy, że to będzie miało miejsce jeszcze w tym roku" - powiedział Pydzik podczas konferencji prasowej.

Dodał, że częścią działań w tym kierunku jest również systematyczna poprawa wyników spółki. Wikana rozmawia już z bankami i liczy na to, że przyszłe projekty będzie mogła finansować nie tylko z emisji obligacji, ale także dzięki kredytom inwestycyjnym.

"Jesteśmy w rozmowach z bankami, otrzymujemy oferty. Jest to kwestia porównania kosztów kredytu versus środki z emisji papierów dłużnych, ale otwieramy sobie możliwości, żeby stać się bankowalnym" - powiedział prezes.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d326ajm

Podziel się opinią

Share
d326ajm
d326ajm