Trwa ładowanie...
d3q0m00

WinVentures zainwestował 6,3 mln zł w projekt kierowcy Tomasza Kuchara

Warszawa, 02.11.2016 (ISBnews) -  WinVentures, fundusz venture capital, objął 49% udziałów w spółce Moto Pewniak, której założycielem jest Tomasz Kuchar - polski kierowca rajdowy, podał fundusz. Inwestycja wynosi 6,3 mln zł.

Share
d3q0m00

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej platformy internetowej AutoMotoGO.com, za pośrednictwem której potencjalni nabywcy używanych samochodów mogą zamówić i zapłacić za usługę sprawdzenia samochodu, z pomocą społeczności zaangażowanych użytkowników, czytamy w komunikacie.

"W Polsce i w Europie dokonuje się rocznie ponad 23 mln sprawdzeń używanych aut, a ponad 80% sprzedających w Polsce podaje nieprawdę w ogłoszeniach. AutoMotoGO to najszybszy i najtańszy sposób na sprawdzenie używanego samochodu. Serwis www.AutoMotoGO.com zaspokoi potrzebę wstępnej weryfikacji stanu samochodu wśród kupujących używane auta z ogłoszeń prywatnych bez konieczności ponoszenia przez potencjalnego kupującego kosztów i czasu podróżowania na wstępne sprawdzenie oferty" - wyjaśnił Kuchar, cytowany w materiale.

"Oferujemy dodatkowe źródło przychodów dla sprawdzających i mamy ambicję 'ucywilizować' rynek używanych samochodów w Polsce. Idealnie odpowiadamy na potrzebę społeczną" - dodał.

Spółka prognozuje, że zrealizuje ok. 20 tys. sprawdzeń po pierwszym roku działalności i ponad 100 tys. sprawdzeń w trzecim roku działalności. Zarządzający liczą na pozyskanie 25 tys. konsultantów do 2018 roku. Już w tej chwili, przed premierą w serwisie zarejestrowało się 800 konsultantów. Spółka udostępni serwis AutoMotoGO.com oraz aplikację mobilną w pełnej funkcjonalności do końca 2016 roku.

d3q0m00

"Nasza inwestycja na etapie start-up, posłużyła stworzeniu ostatecznej wersji produktu oraz wprowadzeniu go na rynek. Testy projektu wypadły bardzo obiecująco. Pieniądze zostaną wykorzystane głównie na rozwój technologiczny i reklamę. W następnej kolejności projekt, już za wypracowane pieniądze, zadebiutuje na wybranych rynkach europejskich, głównie tam, skąd do Polski przyjeżdża najwięcej używanych samochodów. Mamy bardzo rygorystycznie zdefiniowane kamienie milowe, obejmujemy udziały spółki w transzach i nie wykluczamy dalszego zaangażowania, jeżeli założenia w biznes-planie będą realizowane" - powiedział zarządzający funduszem Piotr Wiśniewski, cytowany w komunikacie.

Idea AutomotoGO.com nawiązuje do globalnego trendu gospodarki współdzielenia, z którego wyrosły takie podmioty jak Uber i BlablaCar, ale polski projekt nie naśladuje podobnego rozwiązania zagranicznego. Udziałowcami w spółce Moto Pewniak sp. z o.o., po dokonaniu podwyższania kapitału zakładowego, oprócz funduszu WinVentures i Tomasza Kuchara są Aleksander Godziło-Godlewski oraz Grzegorz Telega - managerowie, a także butikowy fundusz ONEX Capital Limited.

W portfelu funduszu WinVentures jest już innowacyjny projekt aplikacji dla przewozu osób EcoCar.

"Mocno interesujemy się rynkiem motoryzacyjnym i szukamy tutaj masowych innowacji procesowych i technologicznych" - podsumował Wiśniewski.

Fundusz inwestycyjny WinVentures powstał w 2013 roku r., jako wehikuł inwestycyjny dwóch partnerów: W Investments oraz Krajowego Funduszu Kapitałowego. WinVentures inwestuje w polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, poszukujące kapitału na dalszy rozwój. Typowy okres inwestycji wynosi od trzech do pięciu lat.

(ISBnews)

d3q0m00

Podziel się opinią

Share
d3q0m00
d3q0m00