Trwa ładowanie...
d2oq2ob
15-10-2015 07:40

Wittchen rozpoczyna dziś IPO, liczy na 20-25 mln zł wpływów netto

Warszawa, 15.10.2015 (ISBnews) - Pierwotna oferta publiczna Wittchen, obejmująca 4,4 mln akcji (w tym do 2,75 mln akcji nowej emisji, przydzielanych w pierwszej kolejności), rozpocznie się dziś od opublikowania ceny maksymalnej, podano w prospekcie. Z emisji nowych akcji spółka planuje pozyskać 20-25 mln zł m.in. na rozwój sieci sprzedaży, rozbudowę centrum logistycznego oraz zasilenie kapitału obrotowego, poinformował prezes Jędrzej Wittchen.

Share
d2oq2ob

Oferta obejmie także część akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, stanowiących do 10% obecnego kapitału zakładowego spółki. Obecnie kapitał Wittchen dzieli się na 16,5 mln akcji. Jej głównymi akcjonariuszami są prezes i wiceprezes zarządu: Jędrzej i Monika Wittchen, którzy pośrednio kontrolują ponad 90% akcji. Po ofercie publicznej, spółka pozostanie pod kontrolą rodziny Wittchen.

Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie do 15% akcji oferowanych.

Harmonogram oferty przewiduje, że 19-22 października odbędą się zapisy inwestorów indywidualnych, a 19-23 października - book-building wśród inwestorów instytucjonalnych. Do 24 października zostanie opublikowana ostateczna cena i liczba akcji w ofercie. Zapisy inwestorów instytucjonalnych będą przyjmowane 26-28 października, zaś przydział akcji zaplanowano na 29 października. Przewidywany pierwszy dzień notowania akcji i praw do akcji na GPW to 9 listopada br.

Funkcję koordynatora oferty oraz prowadzącego księgę popytu pełni ING Securities.

d2oq2ob

Wittchen przewiduje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą 20-25 mln zł. Środki te zamierza przeznaczyć na następujące cele:

- 7 mln zł na inwestycje w nowe salony detaliczne oraz lifting wybranych, dotychczasowych punktów sprzedaży do końca 2017 r.;

- 1 mln zł na rozbudowę powierzchni oraz infrastruktury magazynowej w obecnie funkcjonującym centrum logistycznym;

- 6 mln zł na rozbudowę outletu na terenie centrum logistycznego oraz rozbudowę go o powierzchnię biurową;

d2oq2ob

- 1 mln zł na rozwój internetowej sprzedaży eksportowej, przede wszystkim w Niemczech;

- 5-10 mln zł na kapitał obrotowy niezbędny do dalszego rozwoju.

W zależności od rozwoju sytuacji rynkowej i okoliczności wpływających na możliwość zrealizowania powyższych celów, spółka może dokonać zmiany przeznaczenia wpływów z emisji nowych akcji, w szczególności kwotę do 10 mln zł może przeznaczyć na spłatę zadłużenia. W przypadku, gdy uzyskane wpływy z oferty publicznej będą wyższe niż zakładane, spółka zamierza przeznaczyć dodatkowe środki na powiększenie kapitału obrotowego, podano w komunikacie poświęconym publikacji prospektu.

"Naszym celem jest utrzymanie dominującej pozycji na polskim rynku. Zamierzamy to osiągnąć m.in. poprzez dalszą rozbudowę własnej sieci salonów detalicznych. Zgodnie z realizowaną przez nas strategią, do 2020 r. planujemy zwiększyć liczbę posiadanych przez nas punktów sprzedaży z obecnych 65 sklepów do ok. 90. Zamierzamy także rozwijać sprzedaż internetową, która jest obecnie najszybciej rosnącym kanałem sprzedaży Grupy Wittchen. Nasze plany związane z ekspansją zagraniczną będziemy realizować również w oparciu o sprzedaż internetową" - powiedział Wittchen, cytowany w komunikacie.
W 2014 r. Wittchen odnotował 27,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 130,5 mln zł przychodów.

Wittchen jest wiodącym na polskim rynku sprzedawcą luksusowych dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż luksusowego obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych.

(ISBnews)

d2oq2ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oq2ob