Trwa ładowanie...
d3t9b8u

Wizyta szefa MSZ w Turcji (komunikat)

...

Share
d3t9b8u

04.10. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski złoży w dniach 6-7 października 2010 r. oficjalną wizytę w Republice Turcji. W Stambule Minister Sikorski spotka się z Prezydentem Republiki Turcji Abdullahem Guelem. Program wizyty przewiduje także rozmowy w Ankarze z Ministrem Spraw Zagranicznych Turcji Ahmetem Davutoglu oraz Przewodniczącym Komisji SZ Wielkiego Zgromadzenia Muratem Mercanem.

W rozmowach z tureckimi gospodarzami Minister Radosław Sikorski omówi stan wprowadzania w życie deklaracji 'o strategicznym partnerstwie', przyjętej przez szefów obu rządów w maju 2009 roku. Przedmiotem rozmów będzie proces negocjacyjny UE - Turcja w kontekście polskiej prezydencji w Radzie UE w drugiej połowie 2011 roku, a także problematyka bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym współpraca UE - NATO. Ponadto, Minister Radosław Sikorski omówi z rozmówcami w Turcji aktualną sytuację w regionie Kaukazu, Bliskiego Wschodu, Iraku, Iranie, Afganistanie oraz na Bałkanach Zachodnich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d3t9b8u

Podziel się opinią

Share
d3t9b8u
d3t9b8u