Trwa ładowanie...

Właściciele barów mają dość zakazu palenia

W hiszpańskiej Palencii protestowali w środę właściciele barów, domagając się natychmiastowego zniesienia zakazu palenia, ponieważ powoduje on, że lokale stoją puste. To pierwszy protest tego typu; zapowiadane są następne.

Właściciele barów mają dość zakazu paleniaŹródło: AFP
d3h9jud
d3h9jud

W hiszpańskiej Palencii protestowali właściciele barów, domagając się natychmiastowego zniesienia zakazu palenia, ponieważ powoduje on, że lokale ich lokale świecą pustkami. To pierwszy protest tego typu, ale już zapowiadane są następne.

Przez miasto przemaszerowało około 500 właścicieli, a ponad 70% barów było przez cały dzień zamknięte. Jak powiedział Juan Ramon Garcia ze stowarzyszenia właścicieli barów z Valladolid, bary stoją puste, odkąd w życie wszedł 2 stycznia zakaz palenia.

Jose Maria Rubio z Krajowego Związku Właścicieli Barów i Restauracji powiedział: "Od półtora roku powtarzaliśmy, że zakaz spowoduje ruinę sektora i to się właśnie dzieje". Właściciele podkreślają, że chodzi im o zmianę ustawy o zakazie palenia.

Jak tłumaczył Rubio, rząd "z niezrozumiałym uporem i brakiem odpowiedzialności, kierując się przykładem radykalnej prohibicji, jak na Cyprze, w Irlandii i Wielkiej Brytanii", odrzucał wszystkie petycje i propozycje, aby w lokalach wydzielić przestrzeń dla palących, tak jak rozwiązano problem palenia w przypadku 24 z 27 krajów unijnych.

Właściciele barów i restauracji w Cuenca i Las Palmas już wcześniej zagrozili przeprowadzeniem podobnego protestu w przyszłym tygodniu. Trwają też rozmowy o zorganizowaniu takiego protestu w całym regionie Kastylia-Leon.

d3h9jud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h9jud