Trwa ładowanie...

Właściciele lokali gastronomicznych wykorzystali popularność Pokemon Go, by nakręcić biznes

Właściciele lokali usługowych zaczęli wykorzystywać popularność aplikacji Pokemon Go do zwabiania graczy do swoich punktów. Wszystko za mniej niż 5 zł na godzinę.

Share
Właściciele lokali gastronomicznych wykorzystali popularność Pokemon Go, by nakręcić biznesŹródło: Eastnews, fot: Drew Angerer
d8yv2kb

Szybkość, z jaką aplikacja Pokemon Go zdobywa popularność jest godna pozazdroszczenia. W ciągu zaledwie kilku dni została zainstalowana na dwukrotnie większej liczbie urządzeń niż Tinder, przy dwa razy większym zaangażowaniu ze strony użytkowników niż Snapchat (dane według Similarweb).

Popularność tę postanowili wykorzystać lokalni biznesmeni - właściciele pizzerii, restauracji, kawiarni itd. Sposób, w jaki tego dokonują, nie jest skomplikowany. Został opisany na popularnym portalu Reddit i można go streścić do dwóch punktów:

  1. Upewnij się, że twój biznes znajduje się blisko „Gymu” lub „PokeStopu”. By grać w „Pokemon Go” trzeba opuścić mieszkanie i wybrać się na spacer w poszukiwaniu stworów. Na mapie znajduje się też wiele punktów, dających graczowi dodatkowe bonusy lub umożliwiających walki o terytorium z innymi zawodnikami. Miejsca takie są naturalnym skupiskiem potencjalnych klientów.
  1. Zarzuć wabik i oglądaj przedstawienie.
d8yv2kb

Wabiki są dostępne w sklepie gry i podnoszą przez pół godziny szansę znalezienia stwora na danym terenie. Skuteczność takiej strategii potwierdzają użytkownicy Reddita. Zarówno przedsiębiorcy jak i konsumenci.

„Zrobiliśmy to zeszłego wieczoru i w ciągu kilku minut od zarzucenia wabika przyszło 30 osób” - pisze jeden z użytkowników. Potwierdza to inny ukrywający się pod nickiem BjorksQueef: "Mam pizzerię, która jest Pokestopem i wykorzystuję tę sztuczkę przez cały dzień. Przychodzi do mnie mnóstwo dzieciaków i dorosłych (głównie dorosłych), jedzą i piją dopóki wabik nie straci swojej mocy. Robię to w godzinnych odstępach, a o każdym wabiku piszę na FB".

"Kawiarnia blisko teatru zarzuciła wabik, zobaczyłem to z parkingu. Spędziłem tam 20 minut pijąc kawę, więc tak to prawdopodobnie działa" - pisze eerfree.

Ile to kosztuje? Za 100 dol. możemy kupić 14500 Pokecoinów - waluty obowiązującej w grze. Ośmiopak wabików kosztuje 680 Pokecoinów. Uzyskamy więc 21 ośmiopaków, co pozwoli nam na 84 godziny zwiększania ruchu w naszym biznesie. 100 dol. wydane na 84 godziny oznacza koszt 1,19 dol. na godzinę, czyli niecałe 5 zł.

Co trzeba zrobić? Po uruchomieniu aplikacji należy nacisnąć na czerwoną ikonę Pokeballa, następnie przejść do sklepu, w którym wybieramy fioletowe wabiki.

Swoje działania warto wspierać działaniami w social mediach, a najważniejsze by być kreatywnym. Czasem wystarczy, że serwetki w restauracji będą w kolorze drużyny, która przejęła pobliski gym.

d8yv2kb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yv2kb
d8yv2kb