Trwa ładowanie...
d3xeik1

Włocławek/ Mieszkańcy zgłaszają propozycje do budżetu obywatelskiego

Do 20 października mają czas mieszkańcy Włocławka na zgłoszenie swoich propozycji do budżetu obywatelskiego. Na jego realizację w 2015 roku włocławski ratusz przeznaczy milion złotych.
Share
d3xeik1

Włocławianie mogą zgłaszać swoje propozycje na kilka sposobów: składając wypełniony i podpisany formularz w biurze obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Włocławek oraz wysyłając go pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Po 20 października ogłoszona zostanie lista z proponowanymi przez mieszkańców projektami. Do 10 listopada potrwa głosowanie na propozycje do budżetu obywatelskiego, a zwycięskie zadania, których realizacja rozpocznie się w przyszłym roku, zostaną ogłoszone 12 listopada.

Będzie to już trzecia edycja budżetu obywatelskiego we Włocławku.

d3xeik1

Na realizację inicjatyw obywatelskich w 2013 roku włocławski ratusz nie rezerwował odgórnie konkretnej kwoty. "Czekaliśmy na propozycje mieszkańców, wygrała budowa skateparku dla młodzieży. Za wzniesieniem tego obiektu opowiedziało się 597 osób, czyli 37,5 proc. głosujących w ankiecie" - powiedziała PAP Aleksandra Bartoszewska z wydziału komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta Włocławka.

Realizacja tego zadania w ramach budżetu obywatelskiego kosztowała ratusz 290 tys. zł.

W propozycjach do budżetu obywatelskiego na rok 2014 funkcjonowały natomiast dwie ankiety - jedna ogólna i druga dotycząca wyboru dróg do utwardzenia. W ramach ankiety ogólnej zwyciężyła budowa boiska sportowego przy ul. Bartnickiej, na którą ratusz przeznaczy 523 tys. zł (budowa ruszy w październiku,) a na inwestycje drogowe - 300 tys. zł (większość wybranych przez mieszkańców ulic została już utwardzona).

d3xeik1

Podziel się opinią

Share
d3xeik1
d3xeik1