Trwa ładowanie...

Włosi oddają za darmo ponad 100 zabytkowych budowli

Wśród zabytkowych budynków do przejęcia za darmo są m.in. zamki, wieże czy domy, które można przekształcić w obiekty turystyczne. Aby otrzymać zabytek, trzeba spełnić tylko jeden warunek.

Włosi oddają za darmo ponad 100 zabytkowych budowliŹródło: Pixabay.com, fot: pixaby
d4ak7cv
d4ak7cv

Na bezprecedensowy pomysł wpadli pracownicy włoskiej Agencji Mienia Państwowego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Planują rozdysponowanie 103 budynków ulokowanych w różnych częściach kraju.

Jedyny haczyk w tej ofercie jest taki, że przejmując nieruchomość nowy właściciel zobowiązuje się do odnowienia budynku i przekształcenia go w obiekt turystyczny taki jak hotel, restauracja czy spa.

- Projekt ma wspierać i rozwijać ruch spokojnego zwiedzania. Celem jest przekształcenie nieużywanych budynków państwowych i prywatnych w miejsca dla pielgrzymów i turystów – cytuje wypowiedź Roberto Regii z Agencji Mienia Państwowego, „Gazeta Wyborcza”.

Ogłoszony projekt jest częścią strategicznego planu turystycznego Włoch, który został opracowany m.in. przez Agencję Mienia Państwowego. Oddanie zabytków w prywatne ręce ma jeszcze jeden istotny cel. Urzędnicy chcą odciążyć zatłoczone popularne włoskie miasta i pobudzić ruch turystyczny w mniej znanych zakątkach państwa.

d4ak7cv

Wszystkie 103 obiekty znajdują się na wzdłuż szlaków. 44 to miejsca położone przy szlakach historycznych, religijnych i pieszych. Pozostałe 56 wzdłuż szlaków rowerowych. Na liście budowli znajdują się na przykład Castello di Montefiore czy Castello di Blera w Lazio.

Chęć nabycia można zgłaszać za pomocą aplikacji Agencji Mienia Państwowego. Zainteresowany musi podać dokładny plan odnowienia budynku, a także pobudzenia turystyki w regionie. Kandydaci, którzy przedstawią najbardziej interesującą opcję, mogą liczyć na 50-letni wynajem.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 czerwca.

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv