Trwa ładowanie...
d2mt51f
12-01-2017 16:15

Włoski UniCredit przeznaczy dodatkowo 8,1 mld euro na rezerwy

Największy włoski bank UniCredit powiększy o 8,1 mld euro rezerwy na tzw. złe długi, czyli te nieściągalne - podała w czwartek agencja AP Financial News.

d2mt51f

To kolejne działania banku, by poprawić swoją rentowność. Według AP w ramach oczyszczania bilansu ze złych długów - sięgających 17,7 mld euro - największy włoski bank chce również zlikwidować 14 tys. miejsc pracy, oraz pozyskać 13 mld euro ze sprzedaży swoich aktywów.

UniCredit, jak wynika z komunikatu, chce zakończyć proces podwyższania kapitału własnego do końca marca.

Jak wynika z komunikatu banku, planuje on m.in sprzedaż złych długów lub przyspieszenie procesu ich egzekucji.

Włoskie banki borykają się z problemem tzw. złych długów, których wartość ocenia się na ok. 360 mld euro, co odpowiada około jednej piątej PKB kraju. Zysk banku UniCredit w trzecim kwartale spadł w porównaniu do 2015 r. o 12 proc., do 447 mln euro.

Włoski UniCredit był do niedawna największym udziałowcem Pekao. UniCredit kupił akcje Pekao w 1999 roku za 1,09 mld dol., przebijając swą ofertą innych konkurentów m.in. Citigroup. Od tego czasu wartość udziałów polskiego banku zwiększyła się ponad dwukrotnie. W lipcu UniCredit sprzedał 10 proc. udziałów polskiego oddziału za równowartość 799 mln dol.

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f