Trwa ładowanie...

Wniosek o 500 zł na dziecko złożysz przez konto w PKO BP. Bank dogadał się z ZUS-em

Dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu użytkownicy bankowości elektronicznej będą mogli mieć również dostęp do serwisu ZUS i do pełni usług zakładu.

Share
Wniosek o 500 zł na dziecko złożysz przez konto w PKO BP. Bank dogadał się z ZUS-em
Źródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara
d2uw39q

Rozpoczął się proces przygotowywania kanałów elektronicznych do składania wniosków o świadczenie wychowawcze 500 Plus. W Ministerstwie Cyfryzacji podpisano porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Bankiem PKO BP w sprawie współpracy przy realizacji tego programu.

Jak zaznaczyła szefowa resortu cyfryzacji Anna Streżyńska, podpisanie tego dokumentu w jej resorcie nie jest przypadkiem. Integrowane są prywatne systemy polskich banków i ich sposoby uwierzytelniania klienta z usługą publiczną, jaka jest usługa ZUS. Głównym bohaterem jest zaś 500 Plus, czyli możliwość użytkowania obu kanałów - ZUS-owskich i bankowych do składania wniosków w postaci elektronicznej wraz z załącznikami.

Prezes Zarządu PKO Bank Polski Zbigniew Jagiełło wyjaśnił, że formularze dotyczące programu Rodzina 500 Plus drogą elektroniczną będzie mogło wypełnić około 500 tysięcy klientów banku. Dodał, że zainteresowani po wejściu na stronę i zalogowaniu się do swojego konta znajdą zakładkę z formularzem, który po wypełnieniu drogą elektroniczną zostanie przekazany do gminy przyznającej świadczenie.

d2uw39q

Wiceprezes ZUS Radosław Stępień podkreślił, że dzięki podpisanemu dzisiaj porozumieniu użytkownicy bankowości elektronicznej będą mogli mieć również dostęp do serwisu ZUS i do pełni usług zakładu.

W uroczystości podpisania porozumienia wziął udział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk. Zaznaczył, że uruchamiany kanał elektroniczny jest nową jakością w relacjach obywatel-państwo.

Wyjaśnił, że nie żąda się od obywatela żadnych dodatkowych zabezpieczeń, ale uznaje się, że korzystający na co dzień z bankowości elektronicznej po zalogowaniu się będą mogli złożyć wniosek o 500 Plus.

Bank PKO BP jest pierwszym, ale nie jedynym bankiem krajowym, przystępującym do realizacji programu Rodzina 500 Plus.

d2uw39q

Podziel się opinią

Share
d2uw39q
d2uw39q