Trwa ładowanie...

Wow! Przedszkola będą za złotówkę!

Wspaniała informacja dla wszystkich rodziców przedszkolaków. Od września, każda dodatkowa płatna godzina w miejskiej placówce będzie kosztowała symboliczną złotówkę! Zmiany są możliwe, dzięki nowelizacji ustawy, która określa wysokość opłaty w przedszkolach.
Share
Wow! Przedszkola będą za złotówkę!
Źródło: Jupiterimages
d2usc8b

Dotychczas bezpłatny czas pociech w przedszkolu wynosił 5 godzin. Za każdą kolejną godzinę, rodzice musieli dopłacać ok. 3 zł, w zależności od placówki. Do tego dochodzą koszty wyżywienia maluchów i zajęcia dodatkowe. W sumie miesięczne opłaty sięgały kilkuset złotych.

Od września będzie taniej. Dzięki wprowadzonej przez rząd ustawie, każda dodatkowa godzina będzie kosztować jedynie złotówkę i może to być jedyna opłata pobierana w przedszkolu. – Dotyczy to także zajęć dodatkowych. Wszystko musi się mieścić w tej jednej opłacie 1 zł za godzinę – mówi Paweł Marciniak (32 l.) z urzędu miasta.

Po zmianach nie ma innego traktowania oddziałów przedszkolnych, jak to było dotychczas, więc teoretycznie powinny być one odpłatne chyba, że rada miasta zdecyduje inaczej.W dodatku w Poznaniu bezpłatna ilość godzin wzrośnie do siedmiu. Jedynie koszt wyżywienia dziecka w przedszkolu będzie ustalany indywidualnie przez placówki. Rodzice i tak się cieszą z ulg. – Bardzo cieszę się z obniżki. Dzięki niej, będę mogła przeznaczyć więcej pieniędzy na zajęcia dodatkowe dla Natalki - mówi Katarzyna Ratajczak (32 l.) z Poznania.

Poznań. Rusza kolejny remont na...

d2usc8b

Podziel się opinią

Share
d2usc8b
d2usc8b