ycipk-13t9j0

Wpadka Foreo na Black Friday. Obniżyli cenę o 96 proc.

Miało być 40 proc. obniżki, ale przez błąd ludzki było znacznie taniej. Urządzenia do pielęgnacji twarzy szwedzkiej firmy Foreo można było kupić za 46 zł zamiast za 1199 zł. Największą czujnością wykazały się mieszkanki USA i... Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szwedzka firma Foreo obniżyła cenę swoich produktów o 96 proc., zamiast o 40 proc. W efekcie straciła nawet 10 mln dolarów
Szwedzka firma Foreo obniżyła cenę swoich produktów o 96 proc., zamiast o 40 proc. W efekcie straciła nawet 10 mln dolarów (Foreo)
ycipk-13t9j0

Jak pisze portal wyborcza.pl, firma za mocno obniżyła ceny swoich sztandarowych produktów. Chodzi o specjalne urządzenie Ufo, którego wiele kobiet używa do pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu.

W piątek około 21:30 promocja pojawiła się w sklepie internetowym Foreo. Zamiast 1199 zł urządzenie kosztowało 46 zł. Prawdopodobnie promocja zakładała obniżkę o 40 proc.

Klientki szybko wyczuły błąd i zaczęły go wykorzystywać. W szczytowym momencie sprzedawano 20 urządzeń na sekundę. W sumie sprzedało się 38 tys. sztuk.

ycipk-13t9j0

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Najwięcej czujnych kobiet znalazło się w Stanach Zjednoczonych. Tam odnotowano 10,8 tys. transakcji. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazły się... Polki. Nad Wisłą po obniżonej cenie udało się kupić 9,7 tys. urządzeń.

W sumie firma straciła na nieprzewidzianej promocji około 10 mln dolarów. Odpowiedzialności jednak nie unika i zakupów nie zamierza anulować.

ycipk-13t9j0

- Ale zyskaliśmy prawie 40 000 nowych klientów na całym świecie, co jest pozytywną myślą, szczególnie w kontekście przedświątecznej atmosfery. Będziemy zatem honorować wszystkie zamówienia i postaramy się, aby wszystkie zakupu zostały zrealizowane w obiecanym przez nas terminie - stwierdził twórca Foreo Filip Sedic, zachowując dobrą minę do złej gry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13t9j0

ycipk-13t9j0
ycipk-13t9j0