Trwa ładowanie...

Wpadka Foreo na Black Friday. Obniżyli cenę o 96 proc.

Miało być 40 proc. obniżki, ale przez błąd ludzki było znacznie taniej. Urządzenia do pielęgnacji twarzy szwedzkiej firmy Foreo można było kupić za 46 zł zamiast za 1199 zł. Największą czujnością wykazały się mieszkanki USA i... Polski.

Share
Wpadka Foreo na Black Friday. Obniżyli cenę o 96 proc.
Źródło: Foreo
d2cupns

Jak pisze portal wyborcza.pl, firma za mocno obniżyła ceny swoich sztandarowych produktów. Chodzi o specjalne urządzenie Ufo, którego wiele kobiet używa do pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu.

W piątek około 21:30 promocja pojawiła się w sklepie internetowym Foreo. Zamiast 1199 zł urządzenie kosztowało 46 zł. Prawdopodobnie promocja zakładała obniżkę o 40 proc.

Klientki szybko wyczuły błąd i zaczęły go wykorzystywać. W szczytowym momencie sprzedawano 20 urządzeń na sekundę. W sumie sprzedało się 38 tys. sztuk.

d2cupns

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Najwięcej czujnych kobiet znalazło się w Stanach Zjednoczonych. Tam odnotowano 10,8 tys. transakcji. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazły się... Polki. Nad Wisłą po obniżonej cenie udało się kupić 9,7 tys. urządzeń.

W sumie firma straciła na nieprzewidzianej promocji około 10 mln dolarów. Odpowiedzialności jednak nie unika i zakupów nie zamierza anulować.

d2cupns

- Ale zyskaliśmy prawie 40 000 nowych klientów na całym świecie, co jest pozytywną myślą, szczególnie w kontekście przedświątecznej atmosfery. Będziemy zatem honorować wszystkie zamówienia i postaramy się, aby wszystkie zakupu zostały zrealizowane w obiecanym przez nas terminie - stwierdził twórca Foreo Filip Sedic, zachowując dobrą minę do złej gry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cupns

Podziel się opinią

Share
d2cupns
d2cupns