Trwa ładowanie...

Wrocław. Porzucili życie w mieście, by założyć gospodarstwo. Sprzedają swoje produkty

Zamiast uroków Wrocławia, bardziej skusiło ich życie na wsi, gdzie założyli gospodarstwo. Tworzą też własne produkty, które sprzedają w internecie lub w Kredensie Samoobsługowym.

Share
Tak prezentuje się Kredens Samoobsługowy.
Tak prezentuje się Kredens Samoobsługowy.Źródło: Wieśniaki z wyboru, fot: Wieśniaki z wyboru
d2no9xs

Świeże warzywa, przetwory, kiszonki, ciasta, pasztety - takie przysmaki znajdują się w ofercie Kredensu Samoobsługowego, o czym informuje serwis SmogLab.pl. Oferta jest zależna od pory roku.

- Taka forma sprzedaży nie jest niczym odkrywczym. W wielu krajach jest to popularne, nikogo nie dziwi i funkcjonuje. U nas jeszcze mało znane, ale zmieniamy to - mówi SmogLab Arleta, która współtworzy gospodarstwo wraz z Adamem.

Nazwali się "Wieśniakami z Wyboru". Pod tą nazwą można znaleźć ich w internecie, gdyż prowadzą m.in. stronę internetową, profil na Facebooku oraz sklep.

d2no9xs

Mieszkają natomiast w Pomianowie Dolnym. W swoim gospodarstwie posiadają m.in. kozy, gęsi, kaczki, kury, indyki, króliki oraz pszczoły.

Co wyróżnia Kredens Samoobsługowy? Jak sama nazwa wskazuje - klient sam się w nim obsługuje. Podchodzi do zadaszonej witryny, wybiera wszystko, czego potrzebuje, a następnie zostawia gotówkę w skarbonce.

Najlepiej mieć dokładnie odliczoną kwotę. Ewentualnie "resztę" można dobrać sobie w postaci cukinii lub kasztanów, jeżeli jest akurat na nie sezon.

d2no9xs

Istnieje również możliwość zadzwonić do "Wieśniaków", jeżeli potrzebujemy produktu, który akurat nie znajduje się w Kredensie. Jeżeli klient poprosi, właściciele mogą go dla niego przygotować i zostawić "pod ladą".

A czy nie boją się, że kredens pewnego dnia "zniknie"? Arleta odpowiedziała SmogLab, że ufa klientom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2no9xs

Podziel się opinią

Share
d2no9xs
d2no9xs