Trwa ładowanie...
dpemqta

Wskaźnik CPI w XII ok. 3,0 rdr z możliwością nieznacznego przekroczenia - Dudek, MF

16.11. Warszawa (PAP) - W kolejnych miesiącach tego roku roczny wskaźnik inflacji nieznacznie wzrośnie. W grudniu tego roku inflacja powinna ukształtować się na poziomie ok. 3,0...

dpemqta
dpemqta

16.11. Warszawa (PAP) - W kolejnych miesiącach tego roku roczny wskaźnik inflacji nieznacznie wzrośnie. W grudniu tego roku inflacja powinna ukształtować się na poziomie ok. 3,0 rdr z możliwością nieznacznego przekroczenia tego poziomu - ocenił w rozmowie z PAP Sławomir Dudek, wicedyrektor Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w MF.

"Dane za październik są nieznacznie lepsze, niż szacowaliśmy, głównie za sprawą mniejszego wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych. Jakkolwiek ten wzrost był wysoki, to jest to pozytywna informacja. Żywność jest w ostatnim okresie czynnikiem, który napędza inflację" - powiedział PAP Dudek.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 2,8 proc. w stosunku do października 2009 roku, a w porównaniu z wrześniem wzrosły o 0,5 proc. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

"Zakładamy, że w kolejnych miesiącach tego roku roczny wskaźnik inflacji nieznacznie wzrośnie. W grudniu powinien ukształtować się na poziomie około 3,0 proc. rdr z możliwością nieznacznego przekroczenia" - dodał.(PAP)

Jacek Barszczewski (PAP)

jba/ asa/

dpemqta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpemqta