Trwa ładowanie...
dapvyd5

Wskaźnik Dobrobytu rośnie już od 11 miesięcy - BIEC

19.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, rośnie nieprzerwanie już od jedenastu miesięcy - poinformowało we wtorek w...

Share
dapvyd5

19.10. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, rośnie nieprzerwanie już od jedenastu miesięcy - poinformowało we wtorek w komunikacie Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

"Jest to już jedenasty miesiąc z rzędu poprawy nastrojów, a co za tym idzie kondycji gospodarstw domowych. W ostatnich czterech miesiącach wskaźnik rośnie nieco wolniej niż na początku br. W październiku poprawę wskaźnika zawdzięczamy głównie większej ilości miejsc pracy, co związane jest z kontynuacją ożywienia w gospodarce" - napisano w raporcie.

"Tempo wzrostu płac w ujęciu rocznym uległo wyhamowaniu, zaś wrześniowy wzrost inflacji działał w kierunku spadku Wskaźnika Dobrobytu. Spodziewany wzrost cen oraz wolniejsza podaż nowych miejsc wynikająca głównie z sezonowego wygaszania prac w budownictwie mogą wpłynąć na nieco gorszą kondycję gospodarstw domowych w kolejnych miesiącach roku" - dodano. (PAP)

map/ gor/

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5