Trwa ładowanie...
d8d5j1s

Wskaźnik koniunktury w handlu spadł w IV kw. - IRG SGH

...
Share
d8d5j1s

21.11. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w handlu spadł w IV kwartale do minus 4,9 pkt z minus 0,9 pkt w III kwartale - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

Wskaźnik ten jest również niższy o 0,6 punktu w porównaniu do średniej dla tego okresu dla ostatnich dziesięciu lat (wynosi ona bowiem -4,3 punktu), lecz jednak nieznacznie wyższy w porównaniu do wartości sprzed roku (wyniosła ona bowiem -5,2).

"W IV kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające branżach: mleczarskiej, artykułów wielobranżowych, książek oraz artykułów i sprzętu gospodarstwa domowego oraz RTV. Natomiast w najtrudniejszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe funkcjonujące w branżach: obuwniczej, artykułów oraz drobnych artykułów metalowych, farb i szkła, maszyn i urządzeń oraz mebli i sprzętu oświetleniowego" - napisano w raporcie.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników, niedostateczny popyt oraz powierzchnia sprzedaży" - dodano. (PAP)

map/ jtt/

d8d5j1s

Podziel się opinią

Share
d8d5j1s
d8d5j1s