Trwa ładowanie...
d1k5syk

Wskaźnik koniunktury w handlu w I kw. wzrósł kdk o 13,5 pkt. do 9 pkt. - IRG SGH

...

Share
d1k5syk

12.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w handlu w I kw. wzrósł kdk o 13,5 pkt. do 9,0 pkt. - podał w środę Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

Wskaźnik koniunktury w I kwartale 2014 roku jest również wyższy w porównaniu do wartości sprzed roku, kiedy to wyniósł -9,8 pkt.

"Pomimo dodatniego ogólnego wskaźnika koniunktury, ogólna sytuacja przedsiębiorstw handlowych została przez nie oceniona jako średnia - saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło -1,5 punktów. Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 21,7 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 55,1 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 23,2 proc. za słabą" - napisano w raporcie.

d1k5syk

Z badania wynika, że w I kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w branżach wyrobów farmaceutycznych, medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych; artykułów i sprzętu gospodarstwa domowego oraz RTV; obuwia i wyrobów skórzanych, paliw oraz chemikaliów przemysłowych.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, niedostateczny popyt oraz koszty zatrudnienia pracowników" - napisano. (PAP)

map/ ana/

d1k5syk

Podziel się opinią

Share
d1k5syk
d1k5syk