Trwa ładowanie...
d2pqceb

Wskaźnik koniunktury w handlu w II kw. wzrósł kdk o 6,8 pkt. do minus 3,0 pkt. - IRG SGH

...

Share
d2pqceb

16.05. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w handlu w II kw. wzrósł kdk o 6,8 pkt. do minus 3,0 pkt. - podał w czwartek Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

"W ciągu kwartału zmniejszyło się saldo odpowiedzi na pytanie dotyczące zmiany ogólnej sytuacji przedsiębiorstw handlowych i osiągnęło ono wartość -18,8 punktu. Ogólna sytuacja przedsiębiorstw handlowych została przez nie oceniona jako średnia i saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło -0,6 punktu. Na obecne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 19,3 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 60,7 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 19,9 proc. za słabą" - napisano.

Z badania wynika, że w II kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w następujących branżach: mebli i sprzętu oświetleniowego, drobnych artykułów metalowych, farb i szkła oraz wyrobów farmaceutycznych, medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, koszty zatrudnienia pracowników, niedostateczny popyt oraz wysokość oprocentowania kredytów" - napisano. (PAP)

map/ ana/

d2pqceb

Podziel się opinią

Share
d2pqceb
d2pqceb