Trwa ładowanie...
dy5mc7q

Wskaźnik koniunktury w handlu w IV kw. wzrósł kdk o 0,2 pkt. do minus 4,5 pkt. - IRG SGH

...

Share
dy5mc7q

14.11. Warszawa (PAP) - Wskaźnik koniunktury w handlu w IV kw. wzrósł kdk o 0,2 pkt. do minus 4,5 pkt. - podał w czwartek Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH.

Wskaźnik koniunktury w IV kwartale 2013 roku jest wyższy w porównaniu do wartości sprzed roku, kiedy to wyniósł minus 9,7 pkt.

"Pomimo ujemnego ogólnego wskaźnika koniunktury, ogólna sytuacja przedsiębiorstw handlowych została przez nie oceniona jako dobra i saldo odpowiedzi na to pytanie wyniosło +11,6 punktów. Na aktualne saldo złożył się następujący rozkład odpowiedzi: 27,8 proc. badanych przedsiębiorstw uznało ogólną kondycję swojego przedsiębiorstwa za dobrą, 55,9 proc. ankietowanych za średnią, natomiast 16,2 proc. za słabą" - napisano w komentarzu.

Z badania Instytutu wynika, że w IV kwartale w najlepszej sytuacji były przedsiębiorstwa handlowe działające w branży wyrobów włókienniczych oraz wyrobów farmaceutycznych, medycznych, kosmetyków i artykułów toaletowych.

"Podobnie jak w poprzednim kwartale, możliwości poprawy sytuacji przedsiębiorstw handlowych ograniczały następujące czynniki: konkurencja, niedostateczny popyt oraz koszty zatrudnienia pracowników" - napisano. (PAP)

map/ asa/

dy5mc7q

Podziel się opinią

Share
dy5mc7q
dy5mc7q