Trwa ładowanie...
d4mjodu

Wspólnicy Ko-operatora uchwalili połączenie z Polskim Jadłem

01.08. Warszawa (PAP) - Wspólnicy Ko-operator Bronikowski Górzyński sj. uchwalili 1 sierpnia połączenie z Polskim Jadłem przez przeniesienie całego majątku Ko-operator na rzecz...

d4mjodu
d4mjodu

01.08. Warszawa (PAP) - Wspólnicy Ko-operator Bronikowski Górzyński sj. uchwalili 1 sierpnia połączenie z Polskim Jadłem przez przeniesienie całego majątku Ko-operator na rzecz Polskiego Jadła i podwyższenie jego kapitału zakładowego do 2,34 mln zł - podało Polskie Jadło w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

Kapitał zakładowy Polskiego Jadła zostanie podwyższony z 1,1 mln zł do 2,34 mln zł, w zamian za wydanie wspólnikom spółki Ko-operator akcji Polskiego Jadła.

Emisja obejmie 25.001.220 akcji serii E o wartości nominalnej 0,05 zł.

Wspólnicy zobowiązali się zawrzeć umowę lock-up, która obejmować będzie zakaz sprzedaży akcji serii E w okresie 6 miesięcy od chwili ich objęcia z możliwością przedłużenia na dalszy okres kolejnych 6 miesięcy.

d4mjodu

W sierpniu 2010 roku Polskie Jadło i Ko-operator Bronikowski Górzyński sj. podpisały umowę konsolidacyjną, na mocy której Polskie Jadło przejęło pełną kontrolę finansową i operacyjną nad swoim głównym franczyzobiorcą. Spółka informowała wówczas, że połączenie kapitałowe obu spółek planowane jest na przełom 2010 i 2011 roku.

Ko-operator do tej pory był głównym franczyzobiorcą spółki Polskie Jadło. Firmy dodatkowo współpracowały przy realizacji i wprowadzaniu na rynek projektów gastronomicznych.

W latach 2008-2009 spółka Ko-operator wypracowała średni zysk netto na poziomie 6 mln zł rocznie.

Spółka uruchomiła zakład produkcyjny specjalizujący się w wytwarzaniu produktów mącznych, w tym 40 rodzajów pierogów w kategorii Premium. Dodatkowo posiada bazę logistyczną, magazynową i specjalistyczną bazę transportową obsługującą zaopatrzenie surowcowe, jak i dystrybucję wyrobów gotowych.(PAP)

mto/ osz/

d4mjodu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mjodu