Trwa ładowanie...

Wybrani klienci pośredniaków będą pytani o stan zdrowia

Tak będzie w przypadku osób korzystających między innymi z prac interwencyjnych i staży, jeśli reforma urzędów pracy zostanie przyjęta przez polityków. Jej nowelizacja obecnie czeka w Sejmie na drugie czytanie.

Share
Wybrani klienci pośredniaków będą pytani o stan zdrowiaŹródło: PAP/Marcin Bielecki
dm9holx

Wybrani klienci pośredniaków będą pytani o stan zdrowia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Tak będzie w przypadku osób korzystających między innymi z prac interwencyjnych i staży, jeśli reforma urzędów pracy zostanie przyjęta przez polityków. Jej nowelizacja obecnie czeka w Sejmie na drugie czytanie.

Dobór osób do programów specjalnych miałby odbywać się po dokonaniu diagnozy bezrobotnych, obejmującej między innymi ich predyspozycje psychofizyczne i uwarunkowania zdrowotne. By wprowadzić program specjalny, pośredniak będzie mógł więc pytać swoich klientów o stan zdrowia, ich odporność psychiczną i ułomności.

Generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski klasyfikuje te informacje, jako dane wrażliwe. Dziwi się też ministerstwu pracy, bo resort zapewniał wcześniej, że nie będzie gromadził informacji o zdrowiu.

(AS)

dm9holx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm9holx