ycipk-13k626
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wycieczka w kosmos? Za 20 lat to będzie jak podróż na Antarktydę

Turystyka kosmiczna będzie coraz bardziej przystępna cenowo w nadchodzących latach - twierdzi były astronauta NASA Don Thomas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wycieczka w kosmos? Za 20 lat to będzie jak podróż na Antarktydę
(Fot: NASA Goddard Space Flight Center/Flickr (CC BY 2.0))
ycipk-13k626

- Za dekadę lub dwie, podróż w przestrzeń kosmiczną będzie jak podróż na wakacje na Antarktydę - powiedział Don Thomas, astronauta, który brał udział w czterech misjach kosmicznych.

Ceny wyprawy na Antarktydę zaczynają się od 5699 dol. za 11-dniową podróż, ale bez przelotu - pisze CNBC, cytując ceny akredytowanych biur podróży organizujących takie wycieczki.

- Ponieważ coraz więcej firm będzie wchodziło do biznesu turystyki kosmicznej, a technologie będą się rozwijały, to ceny spadną - twierdzi Don Thomas, który jest profesorem Towsen University.

ycipk-13k626

Prywatni inwestorzy podchodzą optymistycznie do kwestii turystyki kosmicznej. W zeszłym roku około 1,8 mld dol. inwestycji venture capital wydano na przedsięwzięcia związane z kosmosem w 2015 r. To dwa razy więcej niż przez ostatnie 15 lat - wynika z raportu amerykańskiej firmy doradczej The Tauri Group.

Pod koniec zeszłego tygodnia - jak podaje CNBC - bezzałogowy statek kosmiczny amerykańskiej firmy SpaceX dostarczył na Międzynarodową Stację Kosmiczną "rozszerzalną przestrzeń mieszkalną", która mogłaby w przyszłości służyć jako hotel.

Zarabiaj teraz na opcjach binarnych! Sprawdź tutaj! >>

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13k626

ycipk-13k626
ycipk-13k626