Wycieczka w kosmos? Za 20 lat to będzie jak podróż na Antarktydę

Wycieczka w kosmos? Za 20 lat to będzie jak podróż na Antarktydę
NASA Goddard Space Flight Center/Flickr (CC BY 2.0)

12.04.2016 11:48, aktual.: 13.04.2016 12:33

Turystyka kosmiczna będzie coraz bardziej przystępna cenowo w nadchodzących latach - twierdzi były astronauta NASA Don Thomas.

- Za dekadę lub dwie, podróż w przestrzeń kosmiczną będzie jak podróż na wakacje na Antarktydę - powiedział Don Thomas, astronauta, który brał udział w czterech misjach kosmicznych.

Ceny wyprawy na Antarktydę zaczynają się od 5699 dol. za 11-dniową podróż, ale bez przelotu - pisze CNBC, cytując ceny akredytowanych biur podróży organizujących takie wycieczki.

- Ponieważ coraz więcej firm będzie wchodziło do biznesu turystyki kosmicznej, a technologie będą się rozwijały, to ceny spadną - twierdzi Don Thomas, który jest profesorem Towsen University.

Prywatni inwestorzy podchodzą optymistycznie do kwestii turystyki kosmicznej. W zeszłym roku około 1,8 mld dol. inwestycji venture capital wydano na przedsięwzięcia związane z kosmosem w 2015 r. To dwa razy więcej niż przez ostatnie 15 lat - wynika z raportu amerykańskiej firmy doradczej The Tauri Group.

Pod koniec zeszłego tygodnia - jak podaje CNBC - bezzałogowy statek kosmiczny amerykańskiej firmy SpaceX dostarczył na Międzynarodową Stację Kosmiczną "rozszerzalną przestrzeń mieszkalną", która mogłaby w przyszłości służyć jako hotel.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także