Trwa ładowanie...
d16c84s
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 28 stycznia, 17.00

...

Share
d16c84s

28.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział w piątek PAP, że resort nie zmienia rekomendacji w sprawie pobytu Polaków w Egipcie. Jak przypomniał, ministerstwo zaleca zachowanie daleko idącej ostrożności w poruszaniu się po tym kraju i unikanie wszelkich zgromadzeń i demonstracji.

- Otrzymaliśmy informacje od prokuratury rosyjskiej, że planuje przeprowadzić jeszcze własne badania i ekspertyzy dotyczące wraku Tu-154M - poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

d16c84s

- Członkowie PiS mają zamiar uczcić pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej przy grobach jej ofiar - powiedział poseł PiS Joachim Brudziński w piątek na konferencji prasowej w Szczecinie. Według niego prezes partii Jarosław Kaczyński ma być 10 kwietnia w Warszawie.

- Polska Grupa Energetyczna odwołała się w piątek od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia przez nią Energi - poinformował PAP Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

- Przygotowany przez resort zdrowia pakiet ustaw dotyczących farmacji ma za zadanie obniżyć dopłaty polskich pacjentów do leków. To rozwiązania słuszne, które przełożą się na dobro pacjenta - powiedziała w piątek w Gliwicach minister zdrowia Ewa Kopacz.

- Minister obrony Bogdan Klich i szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch zdementowali w piątek informacje rosyjskich mediów o tajnej instrukcji dotyczącej transportu VIP-ów, według której o lądowaniu na lotnisku zapasowym miałby decydować "główny pasażer". "To bzdura" - komentuje Klich.

d16c84s

- Prezydent Bronisław Komorowski podpisze w poniedziałek ustawę zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach przez wprowadzenie 35-procentowych kwot na listach wyborczych - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

- Działacze PJN zapowiadają złożenie wniosku o wysłuchanie publiczne w Sejmie na temat rządowego projektu zmian w OFE.Według ugrupowania, rząd powinien przedstawić wyliczenia, jak będą wyglądały emerytury Polaków po wprowadzeniu zmian w życie. (PAP)

pif/

d16c84s

Podziel się opinią

Share
d16c84s
d16c84s