Trwa ładowanie...
d1iiuzk
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 28 stycznia, 20.00

...

Share
d1iiuzk

28.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział w piątek PAP, że resort nie zmienia rekomendacji w sprawie pobytu Polaków w Egipcie. Jak przypomniał, ministerstwo zaleca zachowanie daleko idącej ostrożności w poruszaniu się po tym kraju i unikanie wszelkich zgromadzeń i demonstracji.

- Biura podróży nie odwołują wyjazdów do Egiptu i na razie nie ewakuują stamtąd klientów. MSZ zdecydowanie odradza przebywającym na wakacjach w Egipcie Polakom wyprawy do większych miast. Ma to związek z trwającymi w tym kraju zamieszkami.

d1iiuzk

- Otrzymaliśmy informacje od prokuratury rosyjskiej, że planuje przeprowadzić jeszcze własne badania i ekspertyzy dotyczące wraku Tu-154M - poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

- We wtorek polscy prokuratorzy wojskowi, którzy prowadzą śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, mają pojechać do Moskwy. Prokuratura rosyjska, która ma jeszcze raz badać wrak Tu-154M, potwierdziła gotowość do współpracy.

- Członkowie PiS mają zamiar uczcić pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej przy grobach jej ofiar - powiedział poseł PiS Joachim Brudziński w piątek na konferencji prasowej w Szczecinie. Według niego prezes partii Jarosław Kaczyński ma być 10 kwietnia w Warszawie.

- Polska miała w Davos mocną reprezentację - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski. Jak mówił, w czasie obrad Światowego Forum Ekonomicznego odnotował szereg wypowiedzi przedstawicieli liczących się firm, które zapowiadały zaangażowanie na rynku polskim.

d1iiuzk

- Polska Grupa Energetyczna odwołała się w piątek od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia przez nią Energi - poinformował PAP Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

- Bezpośrednia, merytoryczna debata między rządem a jego krytykami w sprawie reformy OFE powinna się odbyć; byłaby ciekawa dla ludzi - przekonuje szef resortu finansów Jacek Rostowski.

- Przygotowany przez resort zdrowia pakiet ustaw dotyczących farmacji ma za zadanie obniżyć dopłaty polskich pacjentów do leków. To rozwiązania słuszne, które przełożą się na dobro pacjenta - powiedziała w piątek w Gliwicach minister zdrowia Ewa Kopacz.

- Minister obrony Bogdan Klich i szef Sztabu Generalnego WP gen. Mieczysław Cieniuch zdementowali w piątek informacje rosyjskich mediów o tajnej instrukcji dotyczącej transportu VIP-ów, według której o lądowaniu na lotnisku zapasowym miałby decydować "główny pasażer". "To bzdura" - komentuje Klich.

d1iiuzk

- Prezydent Bronisław Komorowski podpisze w poniedziałek ustawę zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach przez wprowadzenie 35-procentowych kwot na listach wyborczych - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

- Działacze PJN zapowiadają złożenie wniosku o wysłuchanie publiczne w Sejmie na temat rządowego projektu zmian w OFE.Według ugrupowania, rząd powinien przedstawić wyliczenia, jak będą wyglądały emerytury Polaków po wprowadzeniu zmian w życie. (PAP)

pif/

d1iiuzk

Podziel się opinią

Share
d1iiuzk
d1iiuzk