Trwa ładowanie...
d13l1em

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 24 stycznia, 17.00

...

Share
d13l1em

24.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Prawie 90 procent mieszkańców gminy Lipno biorących udział w niedzielnym referendum opowiedziało się przeciwko budowie elektrowni wiatrowych na tym terenie - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek na stronie internetowej gminy.

- 10-lecie PO to 10 lat ciężkiej pracy dla ludzi, to rosnąca siła wielkiego obywatelskiego pomysłu - powiedział w poniedziałek w Gdańsku lider PO, premier Donald Tusk.

- Zbigniew Wojciechowski, który obejmie mandat poselski po byłym polityku PO Januszu Palikocie, najprawdopodobniej wstąpi do klubu PJN. Decyzja o tym ma być ogłoszona w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie - wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do klubu PJN.

d13l1em

- Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty sześciu osobom w śledztwie dotyczącym korupcji wyborczej w Wałbrzychu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

- Ponad 31 tys. zł trzeba było zapłacić za wspólne oglądanie wraz z parą prezydencką Bronisławem i Anną Komorowskimi pierwszego meczu, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kwota z aukcji zasili konto XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że jest możliwe, by zarówno w sprawie katastrofy smoleńskiej, jak i wypadku samolotu CASA pod Mirosławcem dojść do takiej ugody, "która da elementarną satysfakcją" bliskim ofiar.

- Klub PiS przedstawił w poniedziałek - w prezencie na 10-lecie Platformy Obywatelskiej - 64 projekty ustaw. Według szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, jest to odpowiedź na "nieudane ofensywy" legislacyjne rządu Donalda Tuska.

d13l1em

- Rzecznik praw dziecka interweniuje w sprawie mongolskiego chłopca, którego rodzina ma być deportowana z Polski. "Wyrzucenie go ze środowiska, z którym się zżył i odesłanie do kraju o tak odmiennej kulturze, mogłoby złamać mu życie" - przekonuje Marek Michalak.

- W ubiegłym tygodniu w Polsce odnotowano 14 kolejnych zgonów z powodu grypy - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. (PAP)

pif/ pam/

d13l1em

Podziel się opinią

Share
d13l1em
d13l1em