Trwa ładowanie...
d3jesk1

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela 17-18 marca

...
Share
d3jesk1

18.03. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

Poparcie reformy emerytalnej, w kształcie forsowanym przez premiera, w zamian za spełnienie jednego z postulatów Ruchu, zadeklarował w sobotę Janusz Palikot. Projekt zamiany Funduszu Kościelnego na odpis podatkowy uznał za "mały krok w dobrą stronę".

Pracownicy personelu naziemnego na warszawskim lotnisku Chopina są nadmiernie obciążeni pracą i wyeksploatowani - powiedział w sobotę przewodniczący OPZZ Jan Guz, tłumacząc decyzję o strajku, który ma się rozpocząć o północy z niedzieli na poniedziałek.

d3jesk1

Rejsy PLL LOT będą odbywać się normalnie, mimo zapowiadanego strajku części personelu naziemnego na warszawskim lotnisko Chopina - zapewnił w sobotę PAP rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski. Dodał, że pasażerowie w zasadzie nie powinni odczuć protestu.

Wioski o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego będą konsultowane z konstytucjonalistami - poinformował PAP szef klubu PO Rafał Grupiński. Źródła we władzach partii oceniają, że oznacza to przedłużenie prac nad wnioskami poza marzec.

Powstanie rządowy projektu wsparcia zatrudnienia, aktywności zawodowej i równości płci na rynku pracy dla osób dojrzałych - zapowiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który w sobotę w Poznaniu zainaugurował targi Aktywni 50+.

26 kwietnia lekarze i świadczeniodawcy usług zdrowotnych złożą na ręce prezesa NFZ wnioski o zmianę warunków umów o świadczenia zdrowotne, tak aby w nowych umowach nie było kar za źle wypisane recepty - zdecydowało w sobotę w Poznaniu Porozumienie Organizacji Lekarskich.

d3jesk1

Jestem zwolennikiem digitalizacji, choć nie jest ona remedium na wszelkie problemy związane z zachowaniem naszego dziedzictwa - mówi PAP minister kultury Bogdan Zdrojewski. Zapowiada stworzenie funduszu na kupno praw autorskich dzieł literackich i prace nad ustawą o cyfryzacji.

W woj. pomorskim działa 5 - spośród 20 krajowych - biogazowni rolniczych. Ponad 20 takich siłowni jest w trakcie realizacji, z czego 6 na etapie zaawansowanym. W Pomorskiem biogazownie przy fermach trzody chlewnej zbudowało jedno z przedsiębiorstw rolnych.

Projekt ustawy wprowadzający dostęp on-line do wykazu ubezpieczonych należy dopracować - uważa Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Wiewiórowski. Jego zdaniem trzeba poprawić m.in. zasady weryfikacji podmiotów, które mają mieć dostęp do bazy.

Z propozycją nowelizacji kodeksu karnego, która zakłada, że przestępstwo gwałtu będzie ścigane z urzędu - a nie jak obecnie na wniosek ofiary - zwróciła się w otwartym liście do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina grupa 27 parlamentarzystów PO.

Pomnik pamięci pary prezydenckiej oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej odsłonięto w sobotę w Mysłowicach. Wstęgę przecięły wdowy po prezesie NBP Sławomirze Skrzypku i prezesie IPN Januszu Kurtyce. W uroczystości uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.(PAP)

bas/

d3jesk1

Podziel się opinią

Share
d3jesk1
d3jesk1