Trwa ładowanie...
d2g218l
d2g218l

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 2-3 kwietnia

...
Share
d2g218l

03.04. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie.

Rada Polityczna przyjęła w sobotę uchwałę, w której sprzeciwia się sprzedaży Lotosu Rosjanom. To złamanie zasady, że Rosjanie nie wchodzą do sektora energetycznego - uzasadniał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że praca prokuratury jest przesłanką do powołania sejmowej komisji śledczej ws. katastrofy smoleńskiej. "Moment, kiedy wystąpimy z taką inicjatywą musi być odpowiednio dobrany" - powiedział.

d2g218l

O udostępnienie pełnej informacji na temat procesu podejmowania decyzji przy podpisaniu polsko-rosyjskiej umowy na dostawę gazu zaapelował w sobotę do premiera Donalda Tuska klub parlamentarny PJN. Zdaniem PJN umowa ta jest niekorzystna dla Polski.

Szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska zapewniła w niedzielę, że jej ugrupowanie wystartuje samodzielnie w wyborach. Spekulacje Wprost.pl o możliwym starcie posłów PJN z list PSL traktuje jako wyraz "szacunku dla konkurenta politycznego" - powiedziała.

W całym kraju odbywają się uroczystości z okazji szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II - msze święte, czuwanie modlitewne, wystawy, koncerty, wspomnienia. Obchody rocznicy śmierci papieża Polaka przebiegają pod znakiem oczekiwania na zbliżającą się beatyfikację.

82 proc. Polaków przyznaje, że nauki i osoba papieża Jana Pawła II wpłynęły na ich życie - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia. Ponad połowa respondentów uważa, że w rocznicę śmierci Karola Wojtyły powinny się odbyć tylko uroczystości kościelne.

Wierni z całego kraju zwiedzają otwarte w sobotę rano w 6. rocznicę śmierci Jana Pawła II apartamenty papieskie w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (Wielkopolska). Papież przebywał w sanktuarium od 6 do 8 czerwca 1999 r. (PAP)

ana

d2g218l

Podziel się opinią

Share
d2g218l
d2g218l