Trwa ładowanie...
d33j89d
d33j89d

Wydarzenia z kraju w skrócie, środa 13 czerwca, 17.00

...
Share
d33j89d

13.06. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Zwrot VAT w ciągu 30, a nie 60 dni; objęcie większej grupy przedsiębiorców statutem "małego podatnika"; ryczałtowe rozliczanie używania samochodów służbowych do celów prywatnych - to niektóre z ponad 70 założeń do projektu ustawy deregulacyjnej, przygotowanego przez resort gospodarki.

- Wszystkie kluby sejmowe, poza Ruchem Palikota, poparły w środę projekt noweli ustawy o działalności leczniczej zakładający, że organizacje prowadzące hospicja nie będą traktowane jak przedsiębiorstwa, a dodatkowe ubezpieczenia szpitali będą obowiązkowe od 2014 r.

d33j89d

- Kryterium dochodowe uprawniające do zasiłku rodzinnego powinno wynosić 50 proc. minimalnego wynagrodzenia na osobę w rodzinie - uważa PiS. Płaca minimalna jest negocjowana co rok, co rok zmieniałoby się więc także kryterium dochodowe - tłumaczy Elżbieta Rafalska (PiS).

- Zrównanie podpisu odręcznego z podpisem elektronicznym będzie m.in. zakładać projekt ustawy o wykonywaniu zadań publicznych drogą elektroniczną, który przygotuje resort administracji i cyfryzacji - zapowiedział w środę szef MAC Michał Boni. To będzie rewolucja - ocenił.

- Zarzuty korupcji postawiła prokuratura byłemu prezesowi Kulczyk Holding, byłemu szefowi rady nadzorczej PKN Orlen Janowi W. Zatrzymano go na początku czerwca. Jak dowiedziała się PAP, zatrzymano wówczas także drugą osobę, wiceprezesa holdingu Wojciecha J.

- Przeciw rosnącemu ubóstwu i rozwarstwieniu dochodów wystąpiła obradująca w środę Rada OPZZ. Związek zamierza zaskarżyć ustawę podwyższającą wiek emerytalny, sprzeciwia się też prezydenckiej nowelizacji prawa o zgromadzeniach.

d33j89d

- Amerykanie są entuzjastycznie nastawieni do inwestycji w Polsce - powiedział w środę podczas konferencji w PAIiIZ ambasador USA w Polsce Lee Feinstein. W Warszawie 20 czerwca odbędzie się polsko-amerykański szczyt gospodarczy.

- Prezydent UEFA Michael Platini spotka się z władzami "Solidarności". Szef UEFA zwiedzi m.in. historyczną salę BHP Stoczni Gdańskiej. Do spotkania dojdzie w przyszły piątek w Gdańsku przed meczem ćwierćfinałowym Euro.

- 140 osób zostało poszkodowanych po wtorkowych zajściach, do których doszło przed, w trakcie i po meczu Polska-Rosja. Wśród nich jest 19 obcokrajowców, 10 policjantów i jeden wolontariusz - poinformowała w środę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Premier Donald Tusk ocenił, że wtorkowe wydarzenia chuligańskie, do jakich doszło w Warszawie przed i po meczu naszej reprezentacji z Rosją były jak na okoliczności "bardzo ograniczone w swojej skali".

d33j89d

- Policja podczas zajść przed i po meczu Polska-Rosja działała skutecznie - uważa premier Donald Tusk. Ocenił, że była konsekwentna wobec "bezpośrednich sprawców zadym", a jednocześnie nie eskalowała napięcia. Zapowiedział "eliminowanie" na czas Euro kolejnych chuliganów.

- Nic nie tłumaczy tych, którzy atakują gości; policja miała jedno główne zadanie - nie dopuścić do jakiejś większej fali zajść - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do wtorkowych incydentów w Warszawie, które towarzyszyły meczowi Polska-Rosja.

- To był najtrudniejszy dzień turnieju pod względem bezpieczeństwa - tak szef MSW Jacek Cichocki ocenił wtorkowe wydarzenia w Warszawie związane z meczem Polska - Rosja. Z kolei minister sportu Joanna Mucha uważa, że mimo incydentów atmosfera w stolicy była świetna.

- Szef MSW Jacek Cichocki spotkał się w środę z doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka Michaiłem Fiedotowem. Rozmawiali o incydentach, do których doszło w Warszawie, gdzie odbywał się mecz Polska - Rosja.

d33j89d

- MSZ Rosji w środę wyraziło "szczerą nadzieję", iż wydarzenia z 12 czerwca się nie powtórzą, a także iż polskie władze podejmą wszelkie niezbędne działania, i że pozostałe mecze staną się prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników futbolu.

- Zaproponowany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego projekt zmian w Prawie o zgromadzeniach będzie rozpatrzony na następnym posiedzeniu Sejmu - poinformowała w środę marszałek Ewa Kopacz. Jak podkreśliła, to prezydent prosił o przesunięcie terminu.

- "Najgorsza zmora UEFA - rzeczywistością", "plama na turnieju", "mdły posmak Euro" - tak światowe media oceniają wtorkowe wybryki pseudokibiców związane z meczem Polska -Rosja. Podkreślają jednocześnie znakomitą, wspólną zabawę kibiców na stadionie i w Strefie Kibica.(PAP)

pif/ osz/

d33j89d

Podziel się opinią

Share
d33j89d
d33j89d