Trwa ładowanie...
d1047wi

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 21 grudnia, 17.00

...

Share
d1047wi

21.12. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt, odpowiedzialny w resorcie za kolejnictwo, został odwołany ze stanowiska - poinformował premier Donald Tusk. Dodał, że jeszcze we wtorek może być znany nowy wiceminister, który ma uporządkować sytuację w PKP.

- Ze względu na przyjętą zbyt wąską definicję zawału serca PZU Życie odmówiło wypłaty odszkodowania ponad 2100 pacjentom. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta uznał, że definicja ta wprowadzała klientów w błąd i nałożył na ubezpieczyciela karę 4 mln zł.

d1047wi

- Nie ma szans na podniesienie stawki za świadczenia w 2011 r. - powiedział premier Donald Tusk po wtorkowym spotkaniu z lekarzami Porozumienia Zielonogórskiego. Od tego lekarze rodzinni uzależniają podpisanie kontraktów z NFZ. Dalszy ciąg rozmów po południu w MZ.

- Brakiem porozumienia zakończyło się wtorkowe spotkanie Porozumienia Zielonogórskiego z premierem Donaldem Tuskiem. Lekarze rodzinni od zwiększenia stawki za świadczenia uzależniają podpisanie kontraktów z NFZ na 2011 rok. Rozmowy będą kontynuowane w MZ.

- Nawet osiem lat więzienia będzie grozić sprawcom fałszywych alarmów bombowych m.in. na lotniskach, dworcach i w szpitalach - takie propozycje zmian w kodeksie karnym przedstawił we wtorek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła nazwiska kandydatów do rad nadzorczych czterech kolejnych, regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, którzy przeszli etap formalnej oceny dokumentów. Tym razem są to kandydaci do RN: Radia Lublin, Radia Olsztyn, Radia PRO FM w Opolu i Radia Merkury.

d1047wi

- Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał we wtorek rano w Belwederze z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim o sytuacji na Białorusi.

- Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyn zatonięcia dwa dni temu kutra na Bałtyku - poinformował PAP we wtorek Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Kuter KOŁ-30 zatonął w niedzielę w odległości ok. 30 mil morskich na północ od Gąsek (Zachodniopomorskie). Dwóch rybaków uratowano, dwóch kolejnych zaginęło na morzu. Poszukiwania ich przerwano.

- Łódzka prokuratura apelacyjna skierowała we wtorek do stołecznego sądu akt oskarżenia w sprawie znanego producenta filmowego Lwa R. i 15 innych osób. Zarzuca się im m.in. korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej. Lwu R. grozi do 10 lat więzienia.

- Ryszarda Kalisza nie chroni immunitet - uznał sąd. Odmówił odrzucenia pozwu wobec posła Lewicy, pozwanego przez Zbigniewa Ziobrę za słowa, że b. minister sprawiedliwości popełnił przestępstwo, ujawniając Jarosławowi Kaczyńskiemu akta sprawy mafii paliwowej. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie nie uwzględnił wniosku Kalisza, by odrzucić pozew bez badania go merytorycznie, gdyż do tej cywilnej sprawy nie uchylono jego immunitetu poselskiego. Decyzja sądu jest nieprawomocna; adwokatka Kalisza zapowiada odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

d1047wi

- Stołeczny ratusz ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Czerniakowskiego. Poprzedni kierownik placówki na początku grudnia podał się do dymisji. W tym roku głośno było o dwóch przypadkach śmierci pacjentów tego warszawskiego szpitala.

- "Rzeczpospolita" musi zamieścić sprostowania i odpowiedzi prasowe sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Rymara, który uznał za naruszenie dóbr osobistych tekst o swym rzekomym udziale w transakcjach klubu tenisowego - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

- "Rzeczpospolita" ma przeprosić posłankę Lidię Staroń za nieprawdziwy zarzut, że "uwłaszczyła się" dzięki noweli Prawa spółdzielczego i wpłacić łącznie 90 tys. zł na cel charytatywny - orzekł we wtorek prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

- Doszło do porozumienia między Alicją Tysiąc a Archidiecezją Katowicką - wydawcą tygodnika "Gość Niedzielny" i jego redaktorem naczelnym ks. Markiem Gancarczykiem - podał tygodnik w swoim najnowszym wydaniu, które ukazało się we wtorek.

d1047wi

- W środę w Skarżysku-Kościelnym (Świętokrzyskie) odbędzie się pogrzeb kpt. Władysława Stopińskiego - zmarłego w niedzielę w wieku 95 lat - obrońcy składnicy tranzytowej na Westerplatte we wrześniu 1939 roku - poinformował PAP ks. Mirosław Maciąg, proboszcz parafii w Lipowym Polu.

- W Krakowie zmarł po ciężkiej chorobie biznesmen Jan Kosek - informują nekrologi zamieszczone we wtorkowej prasie przez rodzinę i przyjaciół. Był jedną z głównych postaci "afery hazardowej". Miał 60 lat.

amp/ jtt/

d1047wi

Podziel się opinią

Share
d1047wi
d1047wi