Trwa ładowanie...
df1p4ei
wydarzenia
14-10-2010 17:00

Wydarzenia z zagranicy w skrócie, środa 13 października, 17.00

...

df1p4ei

14.10. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z zagranicy w skrócie

- Zwiększyło się pęknięcie w zbiorniku z czerwonym szlamem w hucie aluminium w Ajka na zachodzie Węgier - poinformował w czwartek węgierski sekretarz stanu ds. środowiska Zoltan Illes.

- Trwające już trzeci dzień we Francji strajki, skierowane przeciw rządowym planom reformy systemu emerytalnego, dezorganizowały w czwartek komunikację kolejową i nasiliły obawy przed możliwą redukcją zaopatrzenia w benzynę.Protesty objęły ponad 340 szkół.

- Grecka policja użyła gazu łzawiącego w trakcie rozpędzania w czwartek około 150 manifestantów okupujących drugi dzień z rzędu ateński Akropol. Pracownicy Ministerstwa Kultury Grecji domagają się wypłaty zaległych pensji i przedłużenia umów o pracę.

df1p4ei

- Korytarze transportowe i energetyczne, rozwój infrastruktury oraz zabiegi Bułgarii o poparcie dla wejścia do strefy Schengen w 2011 r. zdominowały rozmowy premiera Donalda Tuska z jego bułgarskim odpowiednikiem Bojko Borysowem.

- Do uratowanych górników, którzy przez 69 dni przebywali ponad 600 m pod ziemią w zasypanej kopalni San Jose w Chile, napływają zaproszenia i podarunki - pisze w czwartek agencja Reutera.

- Prezydent Chile Sebastian Pinera szacuje, że zakończona w czwartek akcja ratowania 33 górników z kopalni miedzi i złota San Jose kosztowała 10-20 mln dolarów.

- Były prezydent Afganistanu, a obecnie przewodniczący nowo utworzonej Wysokie Rady Pokoju, Burhanuddin Rabbani, powiedział w czwartek, że talibowie są gotowi negocjować warunki pokojowe.

- Chińskie MSZ oznajmiło w czwartek, że przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla odbywającemu karę więzienia dysydentowi Liu Xiaobo oznacza "zachęcanie do przestępstwa".(PAP)

osz/

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei