Trwa ładowanie...

Wydłużone urlopy rodzicielskie dobrą inwestycją dla państwa

Sejm zajmuje się dzisiaj na specjalnym jednodniowym posiedzeniu projektami ustaw wprowadzającymi roczne urlopy rodzicielskie. Rozpatrywane są wspólnie propozycje zgłoszone przez rząd, a także kluby PiS, SLD i SP

Share
Wydłużone urlopy rodzicielskie dobrą inwestycją dla państwaŹródło: fot. PAP / Leszek Szymański
d3rfzxr

Zdaniem ekspertów roczne urlopy dla rodziców będą bardzo dobrą inwestycją, która Polsce się opłaci. Do zmian zmusza nas przede wszystkim sytuacja demograficzna - mówi IAR analityk finansowy Piotr Kuczyński.

Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz zachęca ojców, by po wprowadzeniu nowych przepisów nie obawiali się z nich korzystać. Minister podkreśla, że urlop rodzicielski pozwala na bardzo elastyczne łączenie go z pracą i dzielenie się się nim między rodzicami. Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan też twierdzi, iż mężczyźni w większym niż do tej pory stopniu powinni włączyć się w wychowanie dziecka. Dodaje, że niewielu pracodawców dziwi się już, że ojcowie chcą spędzić z dziećmi więcej czasu. Jednocześnie jest to pomoc kobiecie w szybszym powrocie na rynek pracy.

Wydłużony płatny urlop ma dotyczyć osób, które zatrudnione są na etatach oraz opłacają ubezpieczenie chorobowe czyli także samozatrudnionych i pracujących w oparciu o umowę zlecenie.

d3rfzxr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rfzxr