Trwa ładowanie...
d2z7hqt
25-08-2016 17:45

Wymiana doświadczeń między polskimi i francuskimi izbami rolniczymi

Francuskie i polskie rolnictwo jest oparte na gospodarstwach rodzinnych, dlatego Francja jest najlepszym partnerem do współpracy - powiedział szef Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. W czwartek odbyło się spotkanie polskich i francuskich izb rolniczych.

d2z7hqt
d2z7hqt

Według ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, izby rolnicze w Polsce powinny mieć wyższą rangę, na wzór przedwojennych, powinny przygotowywać rolników do zawodu i współdziałać z rządem w realizacji tych zadań - mówił minister na konferencji prasowej w trakcie spotkania polskich i francuskich izb rolniczych.

"Chcę, byśmy wspólnie wypracowywali różne działania i czuli się za nie odpowiedzialni" - powiedział. Dodał, że nie wystarczy krytykować rząd, ale trzeba konstruktywnie wypracowywać rozwiązania, które ułatwią funkcjonowanie rolników.Zwrócił też uwagę, że współpraca z francuskimi organizacjami rolniczymi trwa od lat 90. ubiegłego wieku i wiele francuskich doświadczeń adaptowanych jest do polskich rozwiązań.

"Mamy dwa bardzo ważne tematy do omówienia: obecna i przyszła Wspólna Polityka Rolna, wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej" - powiedział prezes Stałego Zgromadzenia Francuskich Izb Rolniczych Guy Vasseur. Dodał, że istotną sprawą jest określenie roli i miejsce izb rolniczych. Zwrócił też uwagę na trudną sytuację na rynkach rolnych i zauważył, że w przeciwieństwie do rolników z Unii Europejskiej, amerykańscy rolnicy mają ochronę cen.

"To co jest potrzebne (we współpracy), to wypracowanie wspólnej pozycji na poziomie unijnym i wizji UE, która obecnie się chwieje wobec wyjścia z niej Wielkiej Brytanii" - powiedział Vasseur.

d2z7hqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7hqt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj