Trwa ładowanie...

Wynagrodzenia menedżerów banków wzrosły

Dziesięciu najlepiej zarabiających menedżerów banków otrzymało łącznie 50 938 212 PLN

Wynagrodzenia menedżerów banków wzrosłyŹródło: Thinkstock
d2wli7p
d2wli7p

W 2011 roku 50% członków zarządów otrzymało pensje od prawie 1 mln PLN do ponad 2 mln PLN. Jak wynika z analizy sprawozdań 14 banków notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wynagrodzenia menedżerów kształtowały się na wyższym poziomie niż w 2010 roku. – W porównaniu z zeszłym rokiem mediana wynagrodzeń wszystkich osób zasiadających w zarządach wzrosła o około 200 tys. PLN – komentuje Magdalena Wrzesień, analityk z Sedlak & Sedlak.

Wzrosły również fundusze wynagrodzeń zarządów w większości banków. Największymi środkami na wynagrodzenia menedżerów w 2011 roku dysponował bank BPH SA. Było to 22 505 100 PLN. Kwota ta rozłożyła się na dziesięciu członków zarządu, z których dwoje odeszło z odprawami wynoszącymi w sumie 2 678 800 PLN. – Najmniejszy fundusz funkcjonował w Getin Holding SA. Wynika to z niewielkiej liczby członków zarządu ¬– dodaje Wrzesień.

W roku 2011 tylko w ośmiu bankach funkcjonował komitet ds. wynagrodzeń. Od 2012 roku w bankach giełdowych, w ramach rady nadzorczej, muszą funkcjonować komitety ds. wynagrodzeń, które zajmują się stricte tematyką płac członków zarządów.

  • Raport „Wynagrodzenia członków zarządów banków notowanych na GPW” przygotowany przez firmę Sedlak & Sedlak, zawiera szczegółowe analizy zarobków menedżerów banków. W badaniu podsumowano wynagrodzenia 107 menedżerów z 14 banków, z czego 76 przepracowało cały rok. Wszystkie zaprezentowane dane pochodzą ze sprawozdań finansowych spółek za 2011 rok. Wyniki analiz przedstawiono w postaci rankingów, zestawień i statystyk. Jako kryteria porównań uwzględniono takie czynniki, jak pełniona funkcja, zyski netto czy wielkość zatrudnienia.
d2wli7p

Redakcja portalu

wynagrodzenia.pl

Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d2wli7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wli7p