Trwa ładowanie...
d1u1hhu

Wynagrodzenia pracownicze w JSW wzrosną w 2012 r. o wartość inflacji

25.01. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa chce, aby wzrost wynagrodzeń pracowniczych w spółce w 2012 r. był równy wartości inflacji. W nadchodzących latach JSW planuje...

Share
d1u1hhu

25.01. Warszawa (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa chce, aby wzrost wynagrodzeń pracowniczych w spółce w 2012 r. był równy wartości inflacji. W nadchodzących latach JSW planuje utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie, pracuje też nad nowym systemem motywacyjnym - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W 2012 r. fundusz płac wzrośnie w JSW o wartość inflacji. Zarobki w JSW już dziś są jednymi z najwyższych w branży, jesteśmy największym i cenionym pracodawcą w regionie" - powiedział cytowany w komunikacie Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

"Pracujemy też nad nowym systemem motywacyjnym dla naszych pracowników. Naszym celem jest zwiększenie efektywności pracy, bo przy kosztach osobowych na poziomie 50 proc. i możliwych spadkach cen węgla, kluczowy dla wartości spółki jest właśnie wzrost wydajności" - dodał.

JSW podała w komunikacie, że w 2011 r. pensje brutto w spółce wzrosły w stosunku do poprzedniego roku o 10,7 proc., przy inflacji na poziomie 4,3 proc.

Spółka dodała, że w nadchodzących latach planuje utrzymać zatrudnienie na obecnym poziomie. (PAP)

kuc/ ana/

d1u1hhu

Podziel się opinią

Share
d1u1hhu
d1u1hhu